Wybrali się na ryby. Gdy zarzucili wędki, z wody wyłonił się prawdziwy gigant [WIDEO]

Ojciec z synem wybrali się na wędkowanie. Zapewne długo nie zapomną wspólnej wyprawy. Bo to, co wyłoniło się z morza, z nawiązką przebiło ich oczekiwania. Macie dziś słabszy dzień? To wideo wywoła uśmiech na waszych twarzach.

Zach Piller razem z tatą mieszkają na co dzień w miejscowości Belmar w stanie New Jersey. Kto by pomyślał, że męska wyprawa na wody Oceanu Atlantyckiego dostarczy im aż tyle emocji.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Najpierw zobaczyli, że tuż za burtą zaczął się wzmożony ruch, potem zaczęło wyskakiwać mnóstwo niewielkich ryb, a po chwili spektakularnie wynurzył się humbak.

Trzeba przyznać, że 23-latek wykazał wiele refleksu, bo ten niezwykły moment uwieczniła kamera w jego telefonie. Na nagraniu słychać również emocjonalną reakcję mężczyzny, który nie kryje ekscytacji z tak bliskiego spotkania z majestatycznym zwierzęciem. 

Syn pełen emocji, ojciec niewzruszony 

Zobaczcie, że gdy junior wciąż nie dowierzał w to, co się wokół niego dzieje, senior jakby nic trzymał w rękach swoją wędkę i próbował wyciągnąć rybę, która w tym samym czasie złapała się na haczyk. 

23-latek przyznał, że jeszcze tego samego dnia widzieli delfiny oraz rekiny, które również zapuściły się niedaleko wybrzeża. CNN podaje, że nie doszło do żadnych obrażeń. Mężczyźni są cali i zdrowi.

Wyskakują z wody podczas polowań 

Humbaki to ssaki pływające we wszystkich oceanach. Najczęściej wyskakują z wody podczas polowań. Robią przy tym półobrót i z dużą siłą uderzają o taflę wody, ogłuszając swoje ofiary. W ciągu doby te wieloryby są w stanie zjeść ok. 1 tonę pokarmu.

Przeciętna waga dorosłego humbaka wynosi 36 tysięcy kilogramów. W przybliżeniu tyle samo ważą 24 dorosłe hipopotamy. Trudno sobie zatem wyobrazić, że tak duży wieloryb jest w stanie wyskoczyć ponad taflę wody.

Źródło: CNN 

Więcej o: