W tej włoskiej miejscowości co drugi mieszkaniec nazywa się tak samo. "To duży problem"

Wyobraźcie sobie, że odwiedzacie miejsce, w którym ponad połowa mieszkańców nazywa się tak samo jak wy. Niektóre nazwiska cieszą się większą popularnością od innych. Jednak we Włoszech znajdziemy miejscowość... gdzie dokument tożsamości co drugiej osoby wygląda bardzo podobnie.

Nowak, Kowalski czy Wiśniewski - to właśnie te nazwiska królują w Polsce od lat w rankingach popularności. Chociaż we Włoszech na podium znajdują się Rossi, Russo i Ferrari to w jednym z miasteczek wyróżnia się zupełnie inny wariant. Większość mieszkańców pewnej kalabryjskiej miejscowości nazywa się Tucci. 

Zobacz wideo Miasto kochanków, jezioro marzeń i... ekstremalna niespodzianka. Skuś się na włoskie wakacje [TRIP WE DWOJE]

Włoska miejscowość, w której co drugi mieszkaniec nazywa się tak samo

Marzi to niewielka miejscowość zlokalizowana w Kalabrii, na południu Włoch. Według danych z 2017 roku mieszka tu niecały tysiąc osób, z czego jak się okazuje, ponad połowa nosi to samo nazwisko. Niezwykła historia tego miejsca została pokazana na kanale "CNN" w programie "Stanley Tucci: W poszukiwaniu Włoch". Kamera towarzyszy amerykańskiemu aktorowi i reżyserowi pochodzenia włoskiego w odkrywaniu kultury, kuchni i historii każdego regionu. W jednym z odcinków wybrał się wraz z rodzicami do swoich rodzimych stron. 

Jak przyznał mężczyzna, ostatni raz odwiedził Marzi z rodzicami, kiedy miał 12 lat. Ostatnia wizyta była więc dla niego bardzo emocjonującym przeżyciem. 

Mój tata ma 92 lata, moja mama 86 lat i nigdy nie myśleli, że znowu tu przyjadą i zobaczą tych ludzi, udało nam się to zrobić

- mówił w rozmowie z "CNN". 

Marzi w Kalabrii. To właśnie tu ponad połowa osób nosi nazwisko Tucci

Stanley udał się wraz z rodzicami na poszukiwania domu swojego dziadka -  Stanislawa Tucciego. Zadanie to jednak nie było takie proste. Ojciec aktora nie potrafił przypomnieć sobie dokładnej lokalizacji, a ich nazwisko wcale nie należy do najoryginalniejszych w tej miejscowości.

Ponad połowa populacji Marzi nosi nasze nazwisko, co okazuje się dużym problemem, ponieważ mój tata chce znaleźć dom swojego ojca

- tłumaczył Stanley Tucci. 

Żartobliwie przyznał, że nie wie, czy odnaleźli właściwy budynek, bo... zostali rozproszeni przez jedzenie. Nic w tym dziwnego. W końcu nie od dziś wiadomo, że włoska kuchnia stanowi ważną część tamtejszej kultury. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: