Najtańsze europejskie miasta na szybki weekendowy wypad. Na podium znalazło się polskie miasto

Najtańsze europejskie miasta na szybki weekendowy wypad - gdzie się wybrać? Opcji jest wiele. Jeśli jednak nie chcemy nadszarpnąć tą podróżą domowego budżetu, powinniśmy rozważyć krótki urlop w jednym z przedstawionych przez nas miast. Które europejskie miasto jest najtańsze na city break? Podpowiadamy.

Szybkie weekendowe wypady cieszą się coraz większą popularnością. Z reguły bywają niedrogie, a w ich czasie można naprawdę sporo zobaczyć. Nie trzeba więc brać tygodniowego urlopu, by poznać najważniejsze zabytki miasta i poznać kulturę jego mieszkańców. Gdzie warto pojechać jesienią na szybki weekendowy wypad w Europie? Oto najtańsze miasta Europy na city break.

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Najtańsze europejskie miasta na szybki weekendowy wypad. Ateny za grosze?

Szybki weekendowy wypad poza sezonem turystycznym pozwala wiele zaoszczędzić. "Daily Mail" sporządził przydatny ranking najtańszych miast w Europie, w którym wzięto pod uwagę najpopularniejsze koszty turystyczne - wieczornego posiłku dla dwojga z winem, napojami, dwudniowego trzygwiazdkowego zakwaterowania, zwiedzania i transportu miejskiego.

Uzdrowisko Solec-Zdrój - idealne miejsce na wypoczynek dla seniorów Uzdrowisko Solec-Zdrój - idealne miejsce dla seniorów. Są duże zniżki

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z rankingu wynika, że najtańsze na weekendową podróżAteny. Za ten krótki urlop w Grecji trzeba zapłacić 1150 zł. Na podium znalazła się też Lizbona, gdzie za wakacje na tym samym poziomie trzeba zapłacić 1210 złotych. Z kolei na trzecim miejscu rankingu pojawiło się polskie miasto. Za urlop w Krakowie trzeba zapłacić około 1215 złotych.

Najlepsze uzdrowiska na jesień w Polsce. Kołobrzeg Najlepsze uzdrowiska na jesień w Polsce. Największe z nich pęka w szwach

Weekend w Europie - gdzie najtaniej? Nie trzeba jechać daleko

Nie trzeba jechać daleko, by tanio wypocząć w europejskich miastach. Według "Daily Mail" atrakcyjne ceny są również w Łotwie. Za weekend w Rydze trzeba zapłacić 1221 zł. Z kolei na weekendowy wypad do Budapesztu musimy zapłacić około 1225 złotych. Niewiele droższy będzie też wypoczynek u naszego sąsiada. Weekend w Czechach kosztuje około 1378 zł.

Więcej o: