Uzdrowisko Solec-Zdrój - idealne miejsce na wypoczynek dla seniorów. Mogą liczyć na duże zniżki

Uzdrowisko Solec-Zdrój to nie bez powodu idealne miejsce na wypoczynek dla seniorów. Choć ma łagodny klimat, to wyróżnia się wyjątkowym bogactwem naturalnym. Ci, którzy chcą podreperować zdrowie i wypocząć, nie powinni dłużej się zastanawiać nad wyjazdem do tego uzdrowiska. Dlaczego warto tam pojechać? Podpowiadamy.

Wyjazd do uzdrowiska to fantastyczna opcja dla osób, które chcą poprawić swoje zdrowie i porządnie wypocząć. Wiele miejsc słynie z bogactw naturalnych o wspaniałych właściwościach zdrowotnych, ale też różnorodnych zabiegów i najlepszego personelu. W Solcu-Zdroju znajdują się liczne sanatoria i zakłady specjalistyczne doskonale wyposażone w bazę zabiegową i noclegową. Jest więc w czym wybierać.

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Uzdrowisko Solec-Zdrój. Leczniczy raj dla każdego

Uzdrowisko Solec-Zdrój położone jest w województwie świętokrzyskim, kilkanaście kilometrów od ujścia Nidy do Wisły. W 1815 roku odkryto tam źródła gorzko-słonej wody, która od XIX wieku jest wykorzystywana w celach leczniczych. Głównym bogactwem naturalnym tego uzdrowiska są źródła mineralne. Pacjenci mogą skorzystać tam z dobrodziejstw solanek chlorkowo-jodkowo-sodowo-bromkowo-siarczkowych. Co ciekawe, ich stężenie jest najsilniejsze w Polsce i jedno z najsilniejszych w Europie.

Solanki te pomagają w leczeniu następujących dolegliwości:

  • chorób narządu ruchu,
  • chorób skóry, np. łuszczyca i AZS,
  • chorób układu krążenia,
  • chorób układu oddechowego,
  • dny moczanowej,
  • osteoporozy,
  • zatrucia metalami ciężkimi.

Uzdrowisko Solec-Zdrój. Zniżki dla seniorów

Uzdrowisko Solec-Zdrój to wymarzone miejsce na odpoczynek dla seniorów. Jest tu cicho i spokojnie, co sprzyja regeneracji i odpoczynkowi. Znajdują się tam liczne trasy spacerowe, ale i ścieżki rowerowe. Seniorzy mogą liczyć nawet na tańszy wypoczynek w tym uzdrowisku. Zniżki dla kuracjuszy przysługują rencistom i emerytom po 60. roku życia. Aby móc z nich skorzystać, należy jednak udokumentować wiek.

Więcej o: