Najlepsze uzdrowiska na jesień w Polsce. Największe z nich pęka w szwach o każdej porze roku

Najlepsze uzdrowiska na jesień - w Polsce jest ich wiele. Osoby, które chcą podreperować swoje zdrowie lub po prostu porządnie wypocząć, mają w czym wybierać. Które z nich jest największe? Gdzie warto pojechać? Podpowiadamy.

W Polsce jest aż 45 miejscowości uzdrowiskowych i wszystkie cieszą się ogromną popularnością o każdej porze roku. Rozlokowane są w całej Polsce, dzięki czemu różnią się klimatem i mają niezwykle bogatą ofertę, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. Gdzie pojechać w Polsce? Sprawdź.

Zobacz wideo Nie uwierzycie, co znaleźliśmy w Bałtyku

Najlepsze uzdrowiska na jesień w Polsce. Kołobrzeg króluje

Kołobrzeg to największe uzdrowisko w Polsce, które przez cały rok cieszy się dużym zainteresowaniem turystów - nie tylko rodaków, ale i turystów z całej Europy. To niezwykle malownicza miejscowość, gdzie można nacieszyć się nadmorskim klimatem i pooddychać świeżym powietrzem.

Status uzdrowiska miasto zyskało w 2005 roku, jednak z jego potencjału zdawano sobie sprawę już w XIX wieku. Z roku na rok oferta uzdrowiskowa Kołobrzegu rozrastała się, a dziś mieści się tam ponad 30 ośrodków uzdrowiskowych. Warto wybrać się tu, by skorzystać z leczniczych wód solankowych, które mają bardzo pozytywny wpływ na organizm. Wśród cudownych właściwości wyróżniamy m.in. dotlenienie tkanek, normalizację ciśnienia krwi oraz poprawę krążenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na jesienny wypoczynek w Polsce? Te uzdrowiska sprawdzą się idealnie

Jesień wcale nie oznacza, że powinniśmy zrezygnować z wypoczynku. W Polsce znajduje się wiele uzdrowisk, które warto odwiedzić. Doskonałym miejscem na wypoczynek we wschodniej części kraju jest uzdrowisko Nałęczów. Tłumnie przybywają tam seniorzy, którzy chcą zregenerować się i nabrać sił. Nałęczów słynie ze skutecznego leczenia chorób układu krążenia - przede wszystkim choroby wieńcowej, ale i fantastycznych warunków do rehabilitacji pacjentów po zawałach i operacjach serca.

Krynica-Zdrój to kolejne uzdrowisko, do którego warto się wybrać. Znajdujące się w regionie Beskidu jest perełką wśród polskich uzdrowisk. Największym naturalnym bogactwem tego miejsca są lecznicze szczawy, które wydobywane z naturalnych źródeł, ale i odwiertów. Uzdrowiska w Krynicy-Zdroju specjalizują się w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, układu nerwowego, chorób reumatologicznych, chorób układu trawienia, czy chorób nerek.

Warto również zapoznać się z bogatą ofertą innych uzdrowisk, które słyną z wielu zabiegów leczniczych i naturalnych bogactw, które mają pozytywny wpływ na zdrowie.

Więcej o: