Urocze miejsca nad morzem na szybki wypad po pracy. Tu naładujesz baterie i nacieszysz oko jesiennymi widokami

Wyjazd do nadmorskich miejscowości to doskonały pomysł nie tylko latem. Większa dostępność miejsc noclegowych i mniejsza liczba turystów to tylko niektóre z powodów, przemawiających za jesiennym urlopem nad Bałtykiem. Gdzie warto wybrać się na krótki wypad? Podpowiadamy.

Choć Bałtyk kojarzy się przede wszystkim z wakacjami, to wiele osób decyduje się, by udać się w te rejony na jesienny wypad. Nic w tym dziwnego! Z plaż znikają wszechobecne tłumy i parawany, a podróżni w spokoju mogą delektować się szumem fal i spacerami wzdłuż brzegu morza. Dodatkowo to świetna okazja, by powdychać nasycone jodem powietrze. Poznajcie dwie urocze miejscowości na krótki jesienny wypad. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Gdzie wybrać się nad morze? Jarosławiec

Jarosławiec to niewielka i spokojna wieś położona w województwie zachodniopomorskim niedaleko Darłowa oraz Ustki. Zachwycą was tutaj urokliwe krajobrazy, nadmorski klif i... "Polski Dubaj". To właśnie tak mówi się na słynną sztuczną plażę o powierzchni pięciu hektarów. Co ciekawe, inwestycja wyniosła 170 mln złotych i miała na celu ochronę tamtejszego klifu. 

Najfajniejsze dzielnice świata 2022 (zdjęcie ilustracyjne) Najfajniejsze dzielnice świata 2022. Wśród nich "polska" okolica

Jarosławiec posiada także bogatą ofertę noclegową oraz gastronomiczną, szlaki turystyczne i rowerowe. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest tutaj latarnia morska, z której rozpościera się wyjątkowy widok na morze i jeziora. Obiekt został wybudowany już w 1838 roku, a od 1993 roku funkcjonuje w rejestrze zabytków. 

Awantura na pokładzie samolotu. Atakowała pasażerów i obrażała załogę. Awantura na pokładzie samolotu. Atakowała pasażerów i obrażała załogę

Jesień nad morzem - wybierz się do Kołobrzegu

Świetnym kierunkiem na jesienny wypad nad morzem jest również Kołobrzeg, który ma do zaoferowania nie tylko piękną plażę i długie molo. To w końcu jedna z najstarszych osad na Pomorzu Zachodnim! W związku z tym znajdziecie tu wiele ciekawych zabytków i zapoznacie się z historią miasta. Kołobrzeg to także miejscowość uzdrowiskowa. Zlokalizowane są tutaj źródła wody mineralnej, solanki i pokłady borowiny. Kuracjusze z całej Polski wybierają ten kierunek, by leczyć m.in. choroby górnych dróg oddechowych, stawów lub krążenia. 

Wśród najciekawszych miejsc można z pewnością wymienić tamtejsze oceanarium, latarnię morską z 1666 roku czy Miasto Myszy, czyli wyjątkową wystawę ponad 500 żywych zwierząt. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: