Najfajniejsze dzielnice świata 2022. "Po prostu niesamowite miejsca". Wśród nich "polska" okolica

Nowojorski magazyn "Time Out" opublikował ranking najfajniejszych dzielnic świata. Pierwsze miejsce zajęła Colonia Americana, położona w Guadalajarze w Meksyku. Co prawda na liście nie znalazła się żadna dzielnica zlokalizowana w Polsce, ale do pierwszej dziesiątki trafiła "polska okolica" położona na nowojorskim Queensie.

"Time Out" przeprowadził ponad 20 tys. ankiet, dopytując o różnorodne aspekty życia. Po skonfrontowaniu ich z opiniami ekspertów udało się stworzyć ranking najfajniejszych dzielnic i okolic na kuli ziemskiej. Magazyn zapewnia, że to "po prostu niesamowite miejsca" i trzeba je koniecznie odwiedzić.

Zobacz wideo Co wolno robić, a czego należy unikać odpoczywając w Tajlandii, Dominikanie lub Meksyku?

Najfajniejsze dzielnice świata 2022. Meksyk na szczycie rankingu

Jak podaje CNN, według magazynu "Time Out" najfajniejszą dzielnicą jest Colonia Americana zlokalizowana w mieście Guadalajara w zachodnim Meksyku. Swój sukces zawdzięcza budynkom w stylu art deco, które robią ogromne wrażenie. Dodatkowo to region, w którym nietrudno natknąć się na artystów, liczne food trucki oraz kluby muzyczne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Drugie miejsce zajęła Cais do Sodré w Lizbonie. Ta portugalska dzielnica słynie z nocnego życia, ale i dobrego jedzenia. Znajdują się tu liczne restauracje i kawiarnie, które koniecznie trzeba odwiedzić. Na turystach największe wrażenie robi jednak słynna "różowa ulica", czyli Rua Nova do Carvalho z kolorowymi parasolkami.

Ostatnie miejsce na podium zajęła dzielnica Wat Bo w Kambodży. Jeszcze niedawno była niemalże całkiem zapomnianym miejscem, a teraz tętni życiem. Jak podaje CNN, butikowe hotele Viroth's i Treeline Urban Resort są wymieniane jako najważniejsze punkty obok restauracji Tevy's Place, która serwuje pyszne dania organiczne. Włącza się ona również w działania wspierające miejscowe kobiety.

Top 10 najfajniejszych dzielnic świata. Wśród nich "polska" okolica

Na nowojorskim Queensie, na granicy z Brooklynem Ridgewood w USA znajduje się "polskie" sąsiedztwo, które uznawane jest za jedno z najfajniejszych dzielnic świata. Zajmuje czwarte miejsce w rankingu. Osiedla się tam wielu Polaków, a co za tym idzie, można znaleźć tam wiele polskich sklepów, ale i instytucje oraz firmy usługowe. "Time Out" wskazuje, że to miejsce jest wyjątkową mieszanką kultur.

Top 10 najfajniejszych dzielnic 2022 roku według "Time Out" to:

  1. Colonia Americana - Guadalajara, Meksyk
  2. Cais do Sodré - Lizbona, Portugalia
  3. Wat Bo Village - Siem Reap, Kambodża
  4. Ridgewood - Nowy Jork, USA
  5. Mile End - Montreal, Kanada
  6. Barrio Logan - San Diego, USA
  7. Shimokitazawa - Tokio, Japonia
  8. Cliftonville - Margate, Wielka Brytania
  9. Barrio Yungay - Santiago, Chile
  10. Cours Julien - Marsylia, Francja
Więcej o: