Małachowo Złych Miejsc. Czy nazwa naznaczyła to miejsce? Dzieją się tam niewyjaśnione i mroczne historie

Małachowo Złych Miejsc to miejscowość o ciekawej i tajemniczej nazwie. Od lat dzieją się tam niewyjaśnione, straszne historie. Mieszkańcy twierdzą, że wieś nawiedza zjawa, która powoduje liczne wypadki na pobliskiej drodze. Miejsce to uchodzi za przeklęte i cieszy się złą sławą.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesień to nie tylko okres spacerów i grzybobrania. To właśnie o tej porze roku mroczne i tajemnicze historie umilają wieczory, a pochmurna aura tworzy klimat i wyjątkowy nastrój. W Polsce nie brakuje mrożących krew w żyłach lokalizacji, opuszczonych budynków czy lokalnych historii. Jedna z nich wypada jednak bezkonkurencyjne. 

Małachowo Złych Miejsc - wieś, która skrywa mroczne historie

Za jedną z najbardziej przeklętych miejscowości w Polsce uważana jest wieś położona w woj. wielkopolskim. Sama nazwa wydaje się dosyć nietypowa i tajemnicza - mowa tu o Małachowie Złych Miejsc. Pochodzenie oryginalnej nazwy nie jest do końca wyjaśnione. Jak zwykle bywa w takich sytuacjach, informacje źródłowe mieszają się z lokalnymi historiami i legendami. Wieś nie jest sławna tylko z tego tytułu, od lat dzieją się tam dziwne i niewyjaśnione sytuacje, które najczęściej skutkują tragicznymi wypadkami samochodowymi. 

Miejsce zostało przeklęte przez liczne śmiertelne wypadki na drodze. Zła sława zakorzeniona jest w lokalnej, odległej historii. Jak się okazuje, wsią niegdyś zarządzał hrabia, który za nic miał głos i dobro mieszkańców. Traktował ich okrutnie i bezwzględnie. Rządy tyrana zakończyły się tragiczną śmiercią na pobliskich małachowskich bagnach. Jak głosi legenda od tamtej pory na drodze Witkowo - Gniezno straszy ponura zjawa. Warto wspomnieć także o znalezisku z 1861 roku. Na okolicznych polach, podczas sezonowych prac znaleziono małą brązową figurkę bogini Izydy. Bogini wywodzi się z wierzeń starożytnego Egiptu, co wydawało się dla archeologów wręcz niemożliwym do znalezienia w tej lokalizacji. Owa figurka trafiła do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, skąd zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. 

 
Zobacz wideo Polskie Blair Witch Project czyli przerażający las w Witkowicach

Najbardziej przeklęta wieś w Polsce i miejsce tragiczny wypadków 

Historia zjawy przez wielu jest bagatelizowana i uważana za lokalną bajkę. Jednak w miejscowości przez lata mają miejsce niewyjaśnione, tragiczne wypadki samochodowe. Chociaż trasa jest prosta, bezpieczna i oświetlona, kierowcy giną w śmiertelnych kolizjach. Mieszkańcy wsi twierdzą, że wszystkiemu winny jest duch hrabiego, który nawiedza trasę. 

Małachowo Złych Miejsc to niewielka wieś licząca zaledwie 300 mieszkańców. Zła sława i jednocześnie intrygująca nazwa co roku przyciąga wielu śmiałków i fanów mrocznych historii. Chociaż mają miejsce tam dziwne i niewytłumaczalne rzeczy, lokalna ludność twierdzi, że nie chcieliby się przeprowadzić. 

Więcej o: