Sue z Australii przechytrzyła potwora z Loch Ness. "Rozwiązałam zagadkę podczas leżenia w łóżku"

Sue z Australii przechytrzyła potwora z Loch Ness. Jak to zrobiła? Jest przekonana, że odkryła prawdę o jego rzekomym (nie)istnieniu. Uważa nawet, że udało jej się "spotkać potwora" w pobliżu jej domu - setki kilometrów od jeziora Loch Ness. Jak to możliwe?

Potwór z Loch Ness, nazywany pieszczotliwie Nessie, to jeden z najpopularniejszych potworów na świecie. Co ciekawe, pierwsza wzmianka o nim pojawiła się w podaniach z około 700 roku. Wiele osób od lat stara się znaleźć dowód na jego istnienie. Legendarne stworzenie ma zamieszkiwać szkockie jezioro Loch Ness. Co ciekawe, niektórzy twierdzą, że Nessie udało uchwycić się na fotografii. Najbardziej znane zdjęcie rzekomego potwora z Loch Ness pochodzi z 1934 roku i przedstawia wodne stworzenie, które wynurza głowę z jeziora.

Zobacz wideo Polskie Blair Witch Project czyli przerażający las w Witkowicach

Sue z Australii przechytrzyła potwora z Loch Ness. Wierzy, że rozwiązała zagadkę

Jak podaje "The Mirror", 60-letnia Sue Keogh z Australii jest przekonana, że odkryła prawdę o potworze zamieszkującym szkockie jezioro Loch Ness. Twierdzi, że stało się to wtedy, gdy leżała w łóżku i oglądała program dokumentalny dotyczący Nessie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozwiązałam zagadkę podczas leżenia w łóżku. Kiedy raz to zobaczysz, nie możesz wyrzucić tego obrazu z pamięci

- mówiła.

Kobieta zdała sobie sprawę, że kiedyś już to widziała - w swoim rodzinnym mieście Penrith w Australii. Na filmie dokumentalnym rozpoznała dobrze znany z dzieciństwa kształt, kiedy to jej ojciec organizował  teatrzyk cieni, składając dłonie w kształt zwierząt.

Oglądałam film dokumentalny i nagle zdałam sobie sprawę, co to jest. Myślę, że "potwór" to tak naprawdę człowiek, wystawiający ręce z wody

- dodała kobieta.

Potwór z Loch Ness to mistyfikacja? "To facet leżący pod wodą"

Zdaniem Sue potwór z Loch Ness to "facet leżący pod wodą z ramieniem uderzającym w wodę". Postanowiła odtworzyć obraz, używając swojego ramienia i podzieliła się swoją teorią w mediach społecznościowych.

Sue z Australii przechytrzyła potwora z Loch NessSue z Australii przechytrzyła potwora z Loch Ness Fot. Facebook/ Sue Keogh Burnett

Zrobiłam to zdjęcie tuż przed telewizorem, kiedy oglądałam program. Kiedy je zobaczyłam, przyznałam, że to potwór z Loch Ness. Podobnie jak w programie, gdzie był mężczyzna, a jego ramię było pod wodą. To jego przedramię i jego ręka, skręcona w bok

- tłumaczyła.

Więcej o: