Hollywoodzkim sławom znudziła się Ziemia. Wysyłają Toma Cruise'a w kosmos

Po raz pierwszy informacja o planach wysłania aktora Toma Cruise'a w kosmos pojawiła się w 2020 roku. Obecnie projekt doczekał się nawet rozszerzenia. Gwiazdor nie tylko ma udać się na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w celu nakręcenia tam kilku ujęć - pojawiła się również możliwość wykonania pierwszego w historii cywilnego spaceru kosmicznego.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapowiedź nowego filmu oraz kosmicznego spaceru Toma Cruise'a wybrzmiała dzięki Donnie Langley, szefowej Universal Pictures, która w rozmowie z BBC wspominała o szczegółach tego planu. Z kolei "Variety" dodaje, że ma być to film akcji z reżyserem Dougiem Limanem. 

Pierwszeństwo Rosjan

- Tom Cruise zabiera nas w kosmos. Zabiera świat w kosmos. Taki jest plan. - powiedziała Donna Langley. - Mamy z Tomem świetny projekt w fazie rozwoju i (...) mam nadzieję, że jako pierwszy cywil odbędzie spacer poza stacją kosmiczną. - dodała. Sam pomysł podróży na stację kosmiczną i nagrania tam kilku ujęć był już wcześniej wykorzystywany przez Rosjan. W 2021 roku aktorka Julia Peresild udała się statkiem Sojuz na pokład stacji kosmicznej, gdzie nakręcono pojedyncze sceny do rosyjskiego filmu fabularnego. Gwiazda wcieliła się w główną rolę w "Wyzwaniu" reżyserii Klima Szypienki. Mimo wszystko spacer kosmiczny jest o wiele śmielszym pomysłem, dodatkowo nie wykonał go jeszcze żaden cywil — czyn ten mógłby więc wynieść Toma Cruise'a na zupełnie inny, legendarny poziom współczesnej kinematografii. 

Strzeżona tajemnica

Na ten moment twórcy nie zdradzają szczegółów fabuły nowego filmu. Donna Langley, szefowa Universal Pictures opisała jedynie (choć bardzo ogólnie) postać, którą ma zagrać Cruise. Jest to "jedyny człowiek, który może uratować Ziemię". Można się zatem domyślać, iż w dziele najprawdopodobniej pojawi się słynny motyw ratowania świata przed zbliżającą się zagładą. Miałby tego dokonać, rzecz jasna, bohater, w którego wcieli się Cruise. 

Stanowisko NASA 

Warto również przypomnieć, że NASA już dwa lata temu informowała o planowanej współpracy ze słynnym aktorem. Wówczas pojawił się wpis na oficjalnym profilu w mediach społecznościowych:

NASA jest podekscytowana współpracą z Tomem Cruise’em przy filmie na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Potrzebujemy popularnych mediów, aby zainspirować nowe pokolenie inżynierów i naukowców (...).

- oświadczyli wówczas na Twitterze. 

Źródła: rmf24.pl, geekweek.interia.pl

Więcej o: