Łatwe trasy w Beskidach idealne na weekend z dziećmi. Rodzinna wycieczka po górskich szlakach

Pogoda dopisuje, a górskie klimaty i malownicze panoramy przyciągają turystów. Jeśli planujesz rodzinny weekend w Beskidach, warto przyjrzeć się łatwym trasom. Te szlaki gwarantują piękne widoki i brak zadyszki - dzieci i rodzice je pokochają. Na liście m.in. Szyndzielnia, Klimczok i Kozia Góra.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzinny wyjazd w góry to wspaniała okazja do wspólnej aktywności oraz spędzenia wolnego czasu w gronie najbliższych. Na liście najpopularniejszych kierunków są Tatry, Pieniny i Beskidy. Biorąc pod uwagę ostatnią opcję, gwarantowane są trasy i odcinki pełne pięknych krajobrazów, jednocześnie i takie, które z łatwością pokonają najmłodsi. 

Najpiękniejsze szlaki w Beskidach - idealne na rodzinny weekend

Góry o każdej porze roku kuszą pięknem i atrakcjami, jednak to właśnie jesień gwarantuje sprzyjające warunki i kolorowe panoramy natury. Planując rodzinny wyjazd w Beskidy, warto sprawdzić wcześniej ciekawe trasy i górskie szlaki. Z dziećmi zdecydowanie warto wybrać się w Beskid Mały, jednak Beskid Śląski również oferuje piękne widoki i łagodne podejścia. Przedstawiamy kilka atrakcyjnych punktów na mapie, które pokochają zarówno najmłodsi jak i rodzice. 

Na pierwszym miejscu figuruje Kozia Góra zlokalizowana w Bielsku-Białej, w Beskidzie Śląskim. Miejsce jest uwielbiane przez rodziny z dziećmi - spacer jest przyjemny i nie sprawia trudności, z kolei okolica gwarantuje wiele atrakcji. Trasę można rozpocząć szlakiem z Bystrej, mija szybko, a czas umila nam piękno przyrody. Niewielki szczyt mierzy zaledwie 683 m n.p.m, skąd rozpościera się widok na miasto i góry. Odwiedzić można także schronisko Stefanka - w obiekcie skorzystamy z oferty restauracyjnej, a dzieci z placu zabaw. Po drodze na szlaku żółtym odpocząć można w altanach i miejscach przeznaczonych do biwakowania. 

Szyndzielnia to szczyt w Beskidzie Śląskim mierzący 1028 m n.p.m. Atrakcyjne położenie przyciąga turystów i całe rodziny. Przykładowa trasa piesza szlakiem zielonym zajmie dwie godziny jednak dostarczy wrażeń, piękna natury i widoków. Nie jest wymagający, a podejścia zniosą nawet najmłodsi i niedoświadczeni piechurzy. Innym ciekawym pomysłem jest przejazd kolejką linową o długości 1810 m. Na szczycie czeka na nas wieża widokowa, górskie trasy rowerowe i ekspozycje historycznych wagoników.

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Beskidy dla najmłodszych - łatwe szlaki i trasy

Klimczok to kolejny punkt na mapie, który warto odwiedzić z całą rodziną. Wzniesienie mierzy 1117 m n.p.m i znajduje się w bliskim sąsiedztwie wcześniej wspomnianej Szyndzielni. Podróż warto rozpocząć m.in. z Bystrej lub ze Szczyrku - jest on najkrótszy i najłatwiejszy ok. 1h 40 min. Na szczycie czekają na nas malownicze widoki i śliczne panoramy na Beskid Śląski - szczególnie na Skrzyczne

Z kolei Beskid Mały oferuje Magurkę Wilkowicką. To czwarty co do wysokości szczyt Beskidu Małego mierzący 909 m n.p.m. To idealna lokalizacja na rodzinne spacery i aktywności. Ciekawy okaże się szlak zielony, który zaczyna się już w Wilkowicach. Trasa gwarantuje przyjemne chwile w pięknym otoczeniu natury. Na szczycie czeka na nas schronisko turystyczne PTTK.

Więcej o: