Trzy punkty widokowe w Polsce. Można zaniemówić z wrażenia, ale najpierw trzeba się nieźle natrudzić

Trzy punkty widokowe w Polsce, z których panorama odbiera mowę, warto zobaczyć chociaż raz w życiu. Warto jednak pamiętać, że aby zobaczyć niektóre z nich, trzeba się porządnie natrudzić. Jednak cały wysiłek, który włożymy w pokonanie drogi na szczyt, rekompensuje zapierający dech w piersiach widok.

W Polsce znajdziemy wiele pięknych punktów widokowych - panoram na różnego rodzaju przyrodę, wodę, ale i miasta. Aby zobaczyć niektóre z nich, wystarczy wjechać windą na górę, jednak te najpiękniejsze z pięknych wymagają więcej wysiłków. Które panoramy w Polsce warto zobaczyć? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Trzy punkty widokowe w Polsce, z których panorama odbiera mowę. Najpiękniejsze widoki z Rysów

Z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że najpiękniejsza panorama rozpościera się z najwyższego szczytu górskiego Polski - z Rysów. Aby wejść na samą górę - 2499 m n.p.m, trzeba się porządnie natrudzić, więc szczyt nie jest osiągalny dla wszystkich. Widok z wierzchołka wynagradza jednak każdy ból i zmęczenie. Z tej pięknej panoramy, która błyszczy tysiącem kolorów, można dostrzec kilkadziesiąt szczytów oraz kilkanaście gór i jezior. Szczęściarze, którzy trafią na dobrą pogodę, jeśli wyostrzą wzrok, mogą zobaczyć nawet wieże znajdujące się w Krakowie położonym ponad 90 kilometrów dalej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na równie interesujące widoki mogą liczyć śmiałkowie, którzy skorzystają z drewnianego wychodka nad przepaścią przy Chacie pod Rysami. Będzie to z pewnością niezapomniane pójście za potrzebą.

Punkty widokowe, które warto odwiedzić. Sokolica z widokiem na Pieniny zapiera dech w piersiach

Kolejnym punktem widokowym w Polsce, którego nie wolno omijać, jest widok na Pieniny z Sokolicy. I tym razem trzeba włożyć trochę wysiłku, by zobaczyć panoramę okolicy na własne oczy. Jest to jednak trasa dla niemal każdego, gdyż wejście na szczyt zajmuje niewiele ponad godzinę. Największe wrażenie na turystach robi wijący się w dole niczym wąż Dunajec oraz nieco już zniszczona karłowata sosna, która jest jednym z najsłynniejszych drzew w Polsce.

Piękne panoramy to nie tylko góry. Morska panorama w Międzyzdrojach jest wyjątkowa

Najpiękniejszych widoków w Polsce nie musimy szukać wyłącznie w górach. Czekają one na turystów również nad morzem. Klify Wolińskiego Parku Narodowego potrafią zrobić wrażenie. Ze szczytu Gosania doskonale widać nie tylko morze, ale i zabudowania Międzyzdrojów, Świnoujścia, a nawet niemieckiego Heringsdorfu. Miłośnicy przyrody będą zadowoleni z doskonałej widoczności na strome klifowe zbocza i drzewa o wyjątkowych kształtach. Warto zostać tu do zachodu słońca - wówczas widok jest obłędny.

Więcej o: