"Stewardesy nie chcą, aby pasażerowie o tym wiedzieli". To najgorsze, co można zrobić w samolocie

Jakie są najbardziej irytujące zachowania pasażerów samolotów? Stewardesa postanowiła podzielić się z internautami swoimi spostrzeżeniami. Nie róbcie tak, będąc na pokładzie samolotu.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

O irytujących zachowaniach pasażerów można napisać książkę. Płaczące dzieci, bose stopy czy głośna muzyka potrafią doprowadzić na skraj wytrzymałości, zwłaszcza przy dłuższej podróży. Ale jakie zachowania najbardziej denerwują stewardesy? Jedna z byłych członkiń personelu pokładowego jednej z amerykańskich linii lotniczych postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami z pracy. Jak sama mówi na nagraniu:

Sądzę, że to trochę niemiłe, że stewardesy nie chcą, aby pasażerowie o tym wiedzieli. Ale ja po prostu o tym opowiem. O tym powinniście wiedzieć. 

Irytujące zachowania pasażerów. Czego nie lubią stewardesy? Tak nie rób podczas lotu

Kat Kamalani pracowała jako stewardesa sześć lat. Od jakiegoś czasu aktywnie publikuje nagrania ze swojego życia i pracy na TikToku. Ostatnio opublikowany film szybko zebrał ponad 266 tysięcy wyświetleń. Na nagraniu była stewardesa podała dwa najbardziej irytujące zachowania pasażerów. Czego Kat nie radzi robić będąc na pokładzie? 

Nie wciskajcie bez przerwy przycisku do przywoływania stewardes

- Kamalani przestrzega przed nagminnym wzywaniem obsługi. Jak sama stwierdza, "uwielbia", jak pasażerowie ciągle używają guzika, zwłaszcza, jak są turbulencje i świeci się symbol pasów bezpieczeństwa. Chodzenie po pokładzie w takim momencie, gdy rzuca człowiekiem na boki, to dla personelu "istna darmowa kolejka górska". Pamiętajcie, że przycisk służy do wezwania personelu w ważnych sprawach, np. gdy potrzebna jest pomoc medyczna, a nie do przynoszenia napojów czy innych drobiazgów. 

Irytujące zachowania pasażerów. Stewardesa zdradziła, jaką obrzydliwą rzecz niektórzy robią

Nie wzywajcie stewardes, aby dać im brudną pieluchę

- to zachowanie dotyczy pasażerów z bardzo małymi dziećmi. Takie osoby bardzo często po zmianie pieluchy dziecku, wzywają stewardesę tylko po to, aby dać jej brudnego pampersa do wyrzucenia. Jak żartobliwie powiedziała Kat - "Jest to dla personelu pokładowego duże wyróżnienie i symbol prawdziwego uznania". Także powstrzymajcie się od takiego zachowania i samodzielnie wyrzućcie zużytą pieluchę do kosza na śmieci. Zresztą, innych śmieci też to dotyczy. 

Więcej o: