Miejsca na piknik w Warszawie. Tu najchętniej odpoczywają mieszkańcy stolicy

Miejsca na piknik w Warszawie to przede wszystkim miejskie tereny zielone, gdzie nie tylko możemy swobodnie rozłożyć koc i usiąść na trawie, ale przede wszystkim możemy delektować się ciszą i spokojem w niedalekiej odległości od zgiełku miasta. Gdzie najchętniej wybierają się na piknik warszawiacy?

Miejsca na piknik w Warszawie, choć lato już się kończy, wciąż są oblegane, gdy tylko sprzyja temu aura. Warto do końca korzystać z pięknej pogody, świecącego słońca i uroków natury. Jakie miejsca na piknik w Warszawie wybierają mieszkańcy stolicy, by cieszyć się ciszą i spokojem z dala od miejskiego zgiełku, hałasu i dźwięków jeżdżących samochodów i autobusów. Wykorzystaj pogodę za oknem i zaplanuj wspaniały piknik z drugą połówką, znajomymi lub z dziećmi. Warto łapać ostatnie promienie słońca nie zapominając o tym, że dostarczają nam one witaminę D, która jest niezbędna dla naszego organizmu.

Spokojne miejsca na piknik w Warszawie. Park Skaryszewski - tam znajdziesz ciszę i spokój

Park Skaryszewski to miejsce, które zna każdy mieszkaniec stolicy. Znajduje się on na warszawskiej Pradze Południe i śmiało można o nim powiedzieć, że jest spokojnym, zacisznym miejscem na piknik w Warszawie. Jest też jednym z największych zabytkowych parków w stolicy. Można w nim podziwiać aż 280 gatunków drzew i krzewów, a dodatkowo cieszyć się ciszą, spokojem i pięknym krajobrazem. Park Skaryszewski był jednym z miejsc, które szczególnie uwielbiała Agnieszka Osiecka. Bardzo często można tam spotkać wielbicieli książek i literatury, którzy w cieniu pod drzewem zapominają o wszystkich troskach i kłopotach.

Zobacz wideo Najbardziej nawiedzony i przerażający adres Warszawy - Wilcza 2/4

Ranking miejsc na piknik w Warszawie: Pole Mokotowskie zdecydowanie na pierwszym miejscu!

Pole Mokotowskie to zdecydowanie numer jeden w rankingu miejsc na piknik w Warszawie. Położony na terenie trzech dzielnic: Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia park skradł serca warszawiaków. Spotkać tam można ludzi w różnym wieku, którzy już od rana spacerują, jeżdżą rowerami etc. W weekendy miejsce to jest bardzo oblegane i ciężko może być z przestrzenią, aby rozłożyć koc piknikowy, ale w tygodniu warto się tam udać, by spokojnie cieszyć oko pięknym krajobrazem.

Lista miejsc na piknik w Warszawie: Łazienki Królewskie i park Agrykola

Łazienki Królewskie i Agrykola zajmują wysoką pozycję na liście miejsc na piknik w Warszawie. Nic dziwnego. Łazienki to wspaniały kompleks pałacowo – ogrodowy, który został założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego w XVIII wieku. To idealne miejsce dla osób, które chcą piknikować w pięknych okolicznościach przyrody. Warto zaznaczyć, że Aleja Kasztanowa łączy Łazienki Królewskie z parkiem Agrykola, w którym można urządzić piknik tuż u stóp Zamku Ujazdowskiego.

Gdzie wybrać się na piknik w Warszawie? Park Kultury Powsin – miejsce nie tylko dla rodzin z dziećmi

Gdzie wybrać się na piknik w Warszawie? Park Kultury Powsin to miejsce, które przypadnie do gustu każdemu. Znajdziesz tam dosłownie wszystko, co potrzebne do odpoczynku, zaczynając od pięknego ogrodu botanicznego, a kończąc na placach zabaw dla dzieci. Ponadto można tam zobaczyć jeden z najstarszych dębów w Polsce i pospacerować po wspaniałych, zielonych trawnikach. To teren, który został stworzony, aby spędzać czas np. w niedzielne popołudnie. Warto zaznaczyć, że jeśli szukasz ciszy i spokoju, to teren parku jest tak duży, że bez problemu znajdziesz miejsce z dala od rodzin z dziećmi czy hałasu.

Zobacz też: Astronomiczna kwota na remont lwów przed Pałacem Prezydenckim. "Królewski wydatek"

Więcej o: