Seniorzy w Watykanie i Rzymie. Co warto zobaczyć podczas jesiennej wycieczki?

Seniorzy chętnie lgną do Rzymu i Watykanu. Co zatem powinni zobaczyć podczas jesiennej wycieczki do wiecznego miasta? Wśród obowiązkowych punktów na mapie znajdziemy zarówno Koloseum, Bazylikę św. Piotra, Ogrody Borghese czy Most Św. Anioła. W planie wycieczki nie powinno zbraknąć także urokliwych uliczek, kawiarni jak i romantycznych fontann.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rzym i Watykan oczami seniorów. Wieczne miasto odwiedzone jesienią to doskonały plan na podróż. Długie kolejki, tłumy turystów i męczący upał o tej porze roku nie doskwierają, co pozytywnie wpływa na komfort zwiedzania. Lista atrakcji i ciekawych miejsc jest naprawdę długa.

Seniorzy w Watykanie i Rzymie jesienią

Idealnym okresem na zwiedzanie i eksplorowanie europejskich miast jest właśnie jesień. Palące słońce i tabuny turystów odchodzą wtedy w niepamięć, a zwiedzający mają znacznie większy komfort i swobodę. Seniorzy w Watykanie i Rzymie jesienią, powinni jednak odpowiednio zaplanować trasę wycieczki. To nie tylko ułatwi nam zwiedzanie, ale i gwarantuje, że nie pominiemy żadnego najważniejszego punktu na mapie. 

Seniorzy chętnie wybierają Rzym i Watykan jako cel podróży. Jest to dla nich nie tylko ważne miejsce względem kulturowym jak i duchowym. To właśnie mury wiecznego miasta skłaniają do refleksji na temat naszych korzeni i kolebki niemal całej ludzkości. Zatem na liście zwiedzania nie może zabraknąć atrakcji takich jak Bazylika św. Piotra czy Muzea Watykańskie. Wrażenie robi już sam Plac św. Piotra, który otacza charakterystyczna kolumnada z rzeźbami 140 świętych. Bogato zdobione wnętrza bazyliki gwarantują wzruszenie i ogromny podziw, z kolei zwiedzając muzea, zobaczymy prace wielkich mistrzów takich jak Giotto, Bellini, Leonardo da Vinci, Caravaggio, Domenichino, Guido Reni. 

Kolejnym punktem, którego nie sposób pominąć, jest Koloseum. Starożytna budowla już na wejściu robi ogromne wrażenie. Monumentalne, kamienne ściany kryją wiele historii, o których chętnie opowie przewodnik lub audioprzewodnik, który jest dostępny także w języku polskim. Warte odwiedzin jest pobliskie Forum Romanum. Warto jednak podkreślić, że teren jest dosyć górzysty i nierówny co może sprawić niektórym osobom kłopot. 

Zobacz wideo Kraków niczym Bali czy Marrakesz. Trafił do rankingu 10 'najwspanialszych na świecie

Atrakcje Rzymu - Most Św. Anioła i Ogrody Borghese

Most Św. Anioła to kolejny punkt na mapie, który warto odwiedzić. Jest to most, który zdobi miasto już od czasów starożytnych, a swoim pięknem i historią raczy po dzień dzisiejszy. Budowlę zdobią rzeźby znanego artysty - Berniniego oraz jego uczniów. Historia jest równie ciekawa jednak na tyle długa, że pozwolimy sobie przejść do kolejnej atrakcji, jaką są zjawiskowe Ogrody Borghese. Miejsce to nie tylko urzeka pięknem, ale i bujną przyrodą. Na terenie zielonego parku można godzinami spacerować i podziwiać jednocześnie starożytne ruiny, rzeźby czy budowle. Jesienią nie będzie tam tłumów, co pozwoli na spokojny spacer i miłej atmosferze. Największą atrakcją jest położona w sercu zielonej okolicy Galeria Borghese, gdzie podziwiać możemy rzeźby takie jak Dawid, Pluton i Prozerpina czy obrazy wielkich malarzy takich jak Tycjan, Rubens, Correggio czy Leonardo da Vinci. 

Miejsca i atrakcje, które również warto odwiedzić to: 

  • Fontanna di Trevi, 
  • Panteon, 
  • Piazza Navona, 
  • Schody Hiszpańskie
  • Plac Wenecki, 
  • Muzeum Kapitolińskie, 
  • Usta Prawdy,
  • Kościół św. Ludwika Króla Francji. 
Więcej o: