Tatry. Na górską wycieczkę ubrał się w garnitur. "A myśleliśmy, że widzieliśmy już wszystko"

Z roku na rok Tatry cieszą się coraz większą popularnością. Odwiedzając malownicze górskie tereny, należy się dobrze przygotować - przede wszystkim zadbać o odpowiedni ubiór. Zdarza się jednak, że turyści zaskakują niecodziennym doborem odzieży, co potwierdza nagranie z Tatr, na którym mężczyzna spaceruje po szlaku w eleganckim garniturze.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakiś czas temu na profilu w mediach społecznościowych, który zrzesza miłośników Tatr, pojawiło się nagranie. Widać na nim mężczyznę ubranego w dość nietypowy — zważywszy na okoliczności — strój; elegancka marynarka, biała koszula i szykowne buty w połączeniu z otoczeniem gór wywołały w sekcji komentarzy spore poruszenie.  "A myśleliśmy, że już wszystko widzieliśmy" - czytamy pod opublikowanym postem. 

"Ciężki powrót z góralskiego wesela"

Nagranie mężczyzny schodzącego z gór w stylowej marynarce, koszuli i eleganckich butach zostało zamieszczone na profilu "Tatry" na Facebooku najprawdopodobniej przez innego turystę, który mijał go na kamienistym szlaku. Na odpowiedź internautów nie trzeba było długo czekać. Komentujący wyrażali skrajne odczucia, najczęściej niedowierzanie. Nie zabrakło również humorystycznych komentarzy z wyraźną nutą sarkazmu:

Pan z wesela wracał i poszedł skrótem.
Duch tatr!
Ciężki powrót z góralskiego wesela. Obstawiam obcokrajowca. 

- komentują użytkownicy Facebooka. 

Klapki, sandały i japonki na szczytach

Mimo że z roku na rok wzrasta świadomość turystów odnośnie niebezpieczeństwa, związanego z brakiem odpowiedniej odzieży i obuwia na górskich szlakach — o czym wspomina w rozmowie z Onetem Paweł Krąż, przewodnik tatrzański — wciąż zdarzają się wyjątki. Niektórzy, wybierając się na kilkugodzinną wyprawę, nie zabierają ze sobą map, cieplejszego ubrania ani wystarczających zapasów jedzenia i wody. 

Klapki, sandały czy japonki na szczytach to wcale nie żart. (...) Dwa lata temu w górach zobaczyłem wczasowicza, który wędrował po szlaku w klapkach, a w ręce trzymał reklamówkę znanej sieci sklepów. Obraz niczym z memów. Ale to była prawda.

- wspomina Paweł Krąż w rozmowie z Onetem. Obecnie dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze, a warunki pogodowe w górach — nieprzewidywalne. Pamiętajmy, aby odpowiednio przygotować się do każdej, nawet krótszej wędrówki — pomocna będzie bielizna termoaktywna, nieprzemakalna kurtka i odpowiednie obuwie, dostosowane do warunków trasy. Warto również zaopatrzyć się w mapy turystyczne oraz zapas prowiantu.

Źródła: o2.pl, Onet 

Więcej o: