Spokojny sen... pod ziemią? Dwa nietypowe noclegi w Polsce, idealne na jesienny wyjazd

Kopalnie soli w Wieliczce i Bochni zapraszają na nietypowy nocleg kilkaset metrów pod ziemią. Aura, jaka tam panuje gwarantuje spokojny sen, dlatego pobyt w kopalni może być jedną z metod walki z bezsennością. Są to jedyne takie miejsca w Polsce.

Jeśli szukasz pomysłu na jesienny weekend, warto zastanowić się nad spędzeniem nocy w dość nieoczywistym miejscu. Może wycieczka do kopalni soli? W Polsce można skorzystać z pobytu kilkaset metrów pod powierzchnią ziemi w Wieliczce i Bochni.  

Kopalnia soli w Wieliczce i Bochni - nietypowe noclegi w Polsce

Atmosfera i mikroklimat panujący w kopalniach soli sprzyjają regeneracji organizmu, wpływają pozytywnie na układ oddechowy, łagodzą objawy alergii i wzmacniają odporność. Noc kilkaset metrów pod ziemią może mieć zatem zbawienny wpływ na organizm.

Bochnia to najstarsza kopalnia w naszym kraju

Kopalnia soli w Bochni jest najstarszym obiektem tego typu w Polsce. Jej historia sięga początków XIII wieku. Co ciekawe, obecnie oferuje ona podziemne noclegi. Pobyt w kopalni soli w Bochni obejmuje zjazd windą na głębokość 250 metrów pod ziemią, zwiedzanie kopalni i przejazd podziemną kolejką. Poza tym znajduje się tam solna plaża i boisko sportowe. Sen ćwierć kilometra pod powierzchnią ziemi będzie mocny i spokojny za sprawą mikroklimatu, który tam panuje.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Kopalnia Soli Wieliczka. Czyste powietrze i spokojny sen

Kopalnia Soli w Wieliczce słynie z szybów, sal i bajkowych solankowych jezior. Oprócz zwiedzania kopalni można spędzić tu noc ponad sto metrów pod ziemią. Nocleg bez hałasu, pośpiechu i zanieczyszczeń spodoba się osobom, które pragną uciec od zgiełku miasta i zadbać o zdrowie. W takich warunkach sen będzie głęboki i błogi. Podziemny pobyt z pewnością pozwoli oderwać się od codzienności i wyciszyć się.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: