Jak podróżować z deską surfingową? Sprawdź zanim wybierzesz się w podróż

Jak podróżować z deską surfingową? Transport deski surfingowej nie należy do najłatwiejszych. Najwygodniej i najbezpieczniej byłoby wynająć odpowiednią firmę transportową, która przewiezie deskę w dane miejsce. Możesz także spróbować samemu przetransportować deskę samochodem, ale wymiary deski mogą to nieco utrudniać.

Jak podróżować z deską surfingową? Zaplanuj transport wcześniej

Jak podróżować z deską surfingową zastanawiają się przede wszystkim osoby, które mają z taką sytuacją do czynienia po raz pierwszy. Z każdą kolejną podróżą jest to łatwiejsze do zorganizowania. Jeśli planujesz wyjazd, na którym będziesz potrzebować takiego sprzętu skorzystaj z naszych podpowiedzi. Poznaj najlepsze możliwości transportu deski surfingowej:

  • na dachu samochodu,
  • wewnątrz samochodu,
  • za pośrednictwem firmy przewozowej.

Jeśli koniecznie chcesz przewozić deskę we własnym zakresie samochodem, możesz to zrobić albo umieszczając deskę na dachu samochodu lub wewnątrz pojazdu. Zarówno jeden jak i drugi sposób wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim deskę należy odpowiednio zabezpieczyć i zamocować, ponieważ jeśli tego nie zrobisz może to doprowadzić do sytuacji, w której ucierpi nie tylko przewożony sprzęt, ale także inni uczestnicy ruchu. Zaoszczędzone na transporcie pieniądze nie będą w stanie pokryć szkód związanych z ewentualnym wypadkiem.

Większość osób, które przewozi sprzęty tego rodzaju zdecydowanie odradza transport deski wewnątrz samochodu, chociażby ze względu na jej gabaryty, które mogą być zagrożeniem zarówno dla kierowcy jak i innych pasażerów auta. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie umocowanie deski na dachu samochodu.

Pamiętaj o kilku kwestiach przygotowując deskę do transportu:

  • odpowiednie zamocowanie deski, aby podczas jazdy była stabilna
  • prawidłowe ułożenie na dachu (stroną wiechrznią do dołu)
  • założenie na deskę pokrowca ochronnego.
Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Najwygodniejszym i najbezpieczniejszym wyjściem będzie przewożenie deski za pośrednictwem firmy przewozowej. Dzięki temu Twoja deska będzie bezpieczna, zabezpieczona przed kradzieżą czy warunkami na zewnątrz, a co najważniejsze nie będzie zagrożeniem dla innych osób. Oczywiście należy liczyć się z tym, że w przypadku tej opcji cena transportu będzie wyższa.

Jak podróżować z deską surfingową autokarem? Dowiedz się czy jest to możliwe

Zanim zdecydujesz się na podróż i wybierzesz już odpowiedni środek transportu, warto wcześniej pomyśleć o transporcie bagażu. Jeśli chcesz zabrać ze sobą deskę do surfingu to dobrze, aby wcześniej dowiedzieć się jak podróżować z deską surfingową. To raczej dość duży i kłopotliwy bagaż więc nie każdy przewoźnik może umożliwiać zabranie jej ze sobą. Jak podróżować z deską surfingową autokarem? Przede wszystkim skontaktuj się z firmą przewozową celem ustalenia, czy istnieje możliwość jej przewozu i na jakich warunkach.

Podróżowanie z deską surfingową autokarem – jaki bilet trzeba kupić?

Jaki bilet jest potrzebny, by podróżować z deską surfingową autokarem? Odpowiedź na to pytanie najlepiej znaleźć na stronie przewoźnika, na którego usługi się zdecydujemy. Warto też zapoznać się z regulaminem i dokładnie dowiedzieć się czy w ogóle wybrana przez nas firma ma możliwość transportu deski surfingowej, a jeśli tak to czy wiąże się to z dodatkowymi kosztami w postaci biletu dla bagażu.

Podróżowanie z deską surfingową autokarem - ile kosztuje?

Ile kosztuje podróżowanie z deską surfingową autokarem? To kolejne pytanie, na które odpowiedź znajduje się w regulaminie i ogólnych zasadach przewozu bagaży. Każdy przewoźnik ma swój regulamin i cennik (z reguły nieznacznie się różnią od siebie) i dlatego najlepiej wszelkich informacji poszukiwać bezpośrednio u źródła, czyli w firma przewozowej.

Warto dodać, że szacunkowy koszt transportu deski surfingowej na terenie Polski przez specjalne firmy transportowe plasuje się między 150 – 200 zł, natomiast za transport deski za granicę będziemy musieli zapłacić kwotę oscylującą wokół 350 – 500 zł.

Jak wygląda podróżowanie z deską serfingową autokarem?

Każdy z nas choć raz w życiu jechał gdzieś autokarem i wie jak wygląda taka podróż. Podróżowanie z deską surfingową autokarem nie różni się zbyt wiele od normalnej podróży. Wszelaki bagaż specjalny jest lokowany w tak zwanym luku bagażowym, aby nie przeszkadzał innym pasażerom. O ile to możliwe (zależy to od przewoźnika) deska surfingowa, którą zabieramy w podróż także trafi do bagażnika. W ten sposób nie będzie przeszkadzała ani nam, ani innym pasażerom czy kierowcy. Przypominamy jednak, że zanim zaplanujemy podróż z deską surfingową autokarem trzeba się upewnić, że możemy ją zabrać do tego autokaru.

Zobacz też: Przed tobą długi lot? Zabierz ze sobą piłeczkę tenisową. Może okazać się pomocna

Więcej o: