Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl
1987 rok. Trójka speleologów z Monachium decyduje się na przeprowadzenie badań obszernego systemu jaskiń — kierują się do wnętrza Untersberg. Hermann i Maria Forsterowie oraz Monika Kohn docierają do tajemniczej góry. Jakiś czas później policja rozpoczyna poszukiwania. Zaginęli bez śladu.
Podczas poszukiwań nie odnaleziono ciał zaginionych ani istotnych wskazówek, które mogłyby pomóc w rozwikłaniu zagadki. Jedynym śladem był pozostawiony przez badaczy samochód na parkingu. Dopiero 3 miesiące później rodzina Forsterów odebrała tajemniczy telefon. Okazało się, że zaginione osoby znajdowały się na statku, zmierzającym w kierunku Egiptu. Nikt nie potrafił jednak odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób znaleźli się na jachcie ani jaki był cel ich podróży.
Na przestrzeni lat zagadek związanych ze szczytem przybywało — większość z nich nigdy nie została jednak rozwiązana. Znaczna część prasowych publikacji z tamtego okresu skupia się wokół Untersberg, przyrównując górę do mistycznego miejsca, a nawet do wrót prowadzących do Wnętrza Ziemi.
W 1936 roku Adolf Hitler rozkazał rozpocząć budowę swojej oficjalnej rezydencji — Berghof. W położonym na zboczach stoku Obersalzberg w Alpach Salzburskich apartamencie Hitler spędził podczas II Wojny Światowej aż 387 dni. Z okien jego rezydencji rozciągał się malowniczy widok na Untersberg. W związku z tym na tarasie kanclerz III Rzeszy rozkazał zamontować teleskop, za pomocą którego obserwował górę. Podobno mógł wpatrywać się w nią godzinami, z tajemniczym masywem wiązała się bowiem nietypowa obsesja.
Wierzył, że góra ma tajemną moc. Z jej wnętrza miała bić mistyczna siła, która miała pozwolić nazistom na pokonanie wrogów i realizację szeroko zakrojonego planu.
- informuje portal Onet. Ponadto Hitler miał wierzyć, że we wnętrzu Untersberg znajduje się tajemnicze przejście do wnętrza Ziemi lub wrota do lustrzanego świata. Taka podróż miałaby zapewnić nieśmiertelność każdemu, kto zdołałby ją ukończyć. Kanclerz zapraszał więc do swej rezydencji rzekomych specjalistów od historii i niewytłumaczalnych zjawisk, którzy potwierdzali wersję, w którą wierzył. Można snuć domysły, że sparaliżowani strachem goście nie śmiali zaprzeczać wizjom Hitlera — potwierdzenie ich wydawało się wówczas bezpieczniejszym rozwiązaniem, niż narażenie na brak sympatii ze strony kanclerza.
Obecnie Untersberg, masyw o wysokości 1972 m n.p.m. przyciąga nie tylko turystów, pragnących nacieszyć się alpejskimi widokami, ale i poszukiwaczy skarbów, paranormalnych zjawisk czy miłośników zagadek. Przebywając na szczycie, można jednak doświadczyć nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak nudności, zawroty głowy czy omdlenia. Wpływ na to ma najprawdopodobniej pole magnetyczne wokół masywu. Ponadto góra pełna jest niezbadanych jaskiń; ich system może obejmować nawet do 400 tego typu obiektów, o różnej głębokości i wielkości. Niektórzy twierdzą również, że przez Untersberg przebiegają linie energetyczne, a w miejscu ich przecinania występują punkty mocy — to właśnie one mają odpowiadać za tajemnicze zjawiska, które na przestrzeni lat wydarzyły się w tym miejscu.
Źródła: Onet, archyde.com