Hotel Roosevelt i jego mroczne tajemnice. Niektórzy twierdzą, że widzieli tam ducha Marilyn Monroe

Hotel Roosevelt to miejsce, które cieszy się upiorną sławą. Krążą o nim różne legendy i plotki, które potrafią zmrozić krew w żyłach. Mieszkańcy i obsługa hotelu twierdzą, że jest nawiedzony! Spokój gości mają zakłócać jednak nie byle jakie duchy, ale duchy wielkich sław - m.in. Marilyn Monroe.

Historie o duchach, które można zobaczyć w Hotelu Roosevelt, tylko podsycają ciekawość miłośników mrocznych opowieści. Zainteresowanie wynajęciem nie spada, a ludzie z całego świata rezerwują pokoje, by przekonać się, czy legendy o nawiedzeniach mają w sobie choć odrobinę prawdy.

Zobacz wideo Najbardziej nawiedzony i przerażający adres Warszawy - Wilcza 2/4

Hotel Roosevelt i jego mroczne tajemnice. Pokojówka miała zobaczyć ducha

Coraz więcej osób interesuje się mroczną turystyką. W końcu odwiedzenie miejsc, w którym stało się coś złego, podkręca wyobraźnię. Nie mniejszą sławą cieszą się też miejsca, w których rzekomo dzieją się rzeczy trudne do wyjaśnienia. Dlatego też stale rośnie popularność miejsc, w których ma dochodzić do zjawisk paranormalnych.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jednym z miejsc, w którym mają dziać się niepokojące rzeczy jest Hotel Roosevelt położony przy 7000 Hollywood Boulevard. Ten 12-piętrowy hotel od 15 maja 1927 roku gości największe sławy. Jak podaje Forbes, gdy kariera Marilyn Monroe nabrała rozpędu, często gościła w pokoju na drugim piętrze hotelu z widokiem na basen. Tam często przeglądała się w lustrze w ciemnej drewnianej ramie. Gdy zmarła, trafiło do biura kierownika. Pokojówka hotelowa, która czyściła lustro, miała zobaczyć w nim odbicie sławnej blondynki. Gdy się odwróciła, postać zniknęła.

Duch Marilyn Monroe. "Najciężej pracujący duch w Hollywood"

Choć lustra już nie ma, to wciąż można wynająć apartament Marilyn Monroe. Według relacji świadków nie przeszkadza to najsławniejszej blondynce świata po dziś dzień błąkać się po korytarzach i pokojach hotelu. Mieszkańcy i pracownicy hotelu twierdzą również, że oprócz ducha Marilyn Monroe hotel nawiedza też Clark Gable znany z "Przeminęło z wiatrem".

Marilyn Monroe została okrzyknięta "najciężej pracującym duchem w Hollywood". Plotki głoszą, że jej duch bywa widziany również w jej dawnym domu w Brentwood, ale i w lustrzanych odbiciach na karuzeli na molo w Santa Monica, gdzie przebrana oglądała bawiące się rodziny oraz w miejscu jej pochówku w Westwood Village Memorial Park.

Więcej o: