Co robić w Warszawie? Odwiedzić Czesława Niemena i Kalinę Jędrusik. Wystarczy ściągnąć aplikację

Osoby odwiedzające Warszawę jesienią powinny wybrać się na spacer po Starych Powązkach. Będzie to bardzo proste - istnieje bowiem aplikacja, z którą odnajdywanie grobów jest nie sprawia problemu. Wystarczy ściągnąć aplikację

Aplikacja ma na celu zachęcenie turystów do dokładniejszego poznania Starych Powązek. Są one swego rodzaju "Panteonem" - spoczywają tu najsłynniejsze osoby zasłużone dla narodu polskiego. Aplikacja ułatwia odnajdywanie grobów - wcześniej nie było to łatwe ze względu na skomplikowaną numerację kwater. Warto dodać, że korzystanie z tego narzędzia jest całkowicie bezpłatne.

Osoby, które chcą się przeprowadzić na Sardynię, mogą otrzymać 15 tys. euro. Włochy walczą z wyludnieniem jednej z wysp. Chętni otrzymają 15 tys. euro

Jak powstała aplikacja? Stworzono ją z myślą o promocji historii i kultury polskiej

Rok temu powstała aplikacja ułatwiająca poruszanie się po Powązkach. Dzięki niej można szybko odnaleźć konkretny grób i dowiedzieć się więcej o znajdujących się tam osobach. Poza tym przeczytamy tam życiorysy pochowanych i poznamy historię nekropolii. Co ciekawe, aplikacja została stworzona dzięki danym zebranym podczas inwentaryzacji Starych Powązek, którą zajęło się Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków.

Aplikacja pomaga prowadzić różne projekty edukacyjne dla młodzieży dotyczące historii Polski i historii sztuki. Co więcej, stworzono ją tak, aby mogły z niej korzystać również osoby z dysfunkcjami wzroku.

Warto dodać, że aplikacja powstała również z myślą o dorosłych użytkownikach - pomaga w poznawaniu historii osób pochowanych i promuje ochronę zabytków kultury polskiej. 

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o podróżach. Jak jej córki reagują na latanie samolotem?

Nowa ścieżka historyczna. "ZUS - niedocenione dziedzictwo"

Niedawno Fundacja Stare Powązki przygotowała dla zwiedzających nową ścieżkę historyczną, "ZUS - niedocenione dziedzictwo". Dzięki niej można zwiedzić nekropolię pod kątem historii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którego początki sięgają lat trzydziestych dwudziestego wieku. Przedstawione zostały tu osoby związane z ZUS-em.

Oto kilka zasad i wskazówek, dzięki którym wejdziesz na wyższy poziom fotografii Metodę kartki i kalkulatora powinien znać każdy. Prosta zasada, a wiele zmieni

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: