Trzy najpiękniejsze sanatoria w Polsce. Które najlepiej wybrać? Idealne na uroczy pobyt jesienią

Spośród polskich sanatoriów wybraliśmy trzy najpiękniejsze, ale nie tylko pod względem krajobrazu i urokliwej architektury. Najpiękniejsze w nich jest to, że pomagają wyzdrowieć i polepszyć samopoczucie kuracjuszy. Do których sanatoriów warto wyjechać zwłaszcza jesienią?

W Polsce mamy wiele różnych sanatoriów. Przedstawiamy trzy najpiękniejsze, w których pobyt pomoże w regeneracji organizmu. Które miejsca wybrać? To zależy przede wszystkim od schorzenia.

Zobacz wideo Cezary Pazura wyjaśnia, jak podróżować z dziećmi. Nie ma lekko, ale jedno go pociesza

Świeradów-Zdrój. Sanatorium w Dolinie Młodości

Świeradów-Zdrój to malownicze uzdrowisko położone na południowym zachodzie w regionie Gór Izerskich. Wyjątkowy mikroklimat, jaki tam panuje, sprzyja regeneracji organizmu. Znajdziemy w sanatorium w Dolinie Młodości wody mineralne, m.in. radonowe, które pomagają w walce z chorobami układu nerwowego, schorzeniami reumatologicznymi i kardiologicznymi. Radon dodaje sił i pomaga w zwalczaniu stresu.

Poza tym w Świeradowie można korzystać z różnych zabiegów na bazie borowiny i świerku. Poprawiają one nie tylko zdrowie fizyczne, ale również samopoczucie. Warto dodać, że Świeradów-Zdrój ze względu na lecznicze działanie wód mineralnych i klimatu tam panującemu nazywany jest Doliną Młodości.

Zaciszne Cieplice-Zdrój. Centrum wodolecznictwa i sanatorium w sam raz na jesień

Dolnośląskie sanatorium w Cieplicach oferuje zabiegi w leczniczych wodach termalnych, kąpiele mineralne w basenach z hydromasażem i sauną. W tym kurorcie niedaleko Karkonoszy można poddać się masażom i kąpielom, które gwarantują poprawę zdrowia przede wszystkim w przypadku chorób układu moczowo-nerkowego, schorzeń reumatologicznych i osteoporozy. Można tutaj poddać się leczeniu chorób oka. Cieplice to jedyny punkt w Polsce, gdzie leczy się balneologicznie schorzenia oczu.

Polanica Zdrój. Perła polskich uzdrowisk i sanatoriów

Z kolei Polanica Zdrój to miejscowość otoczona przepięknymi krajobrazami w dolinie Bystrzycy Dusznickiej. Można tu leczyć choroby kardiologiczne, nadciśnienie i choroby górnych dróg oddechowych. Wykonywane są tu liczne zabiegi: kąpiele mineralne, borowinowe, solankowe i inne zabiegi na bazie alg i minerałów. Znajduje się tu źródło Wielkiej Pieniawy, która używana jest do picia i kąpieli kwasowęglowych. Klimat i piękna, zabytkowa architektura sprawiają, że Polanica cieszy się wielkim powodzeniem wśród Polaków.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: