Gdzie na wakacje w październiku? Nie trzeba wydawać fortuny, by jesienią zażyć trochę słońca

Gdzie na wakacje w październiku? To pytanie zadają sobie spóźnialscy, którzy nie zdążyli jeszcze wyjechać na urlop w tym roku. Okazuje się jednak, że aby zażyć jeszcze odrobinę słońca, nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata. Oto nasze propozycje.

Wiele osób decyduje się na wyjazd na wakacje poza sezonem turystycznym. Dzięki temu można uniknąć tłumów, ale też znaleźć wycieczkę w o wiele atrakcyjniejszej cenie niż latem. Gdzie pojechać na urlop w październiku? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sylwia Bomba radzi, jak przygotować dziecko do podróży

Gdzie na wakacje w październiku? Nie trzeba lecieć daleko

Ci, którzy chcą wyjechać na wakacje w październiku, wcale nie muszą lecieć zbyt daleko. Na urlop na początku jesieni doskonale sprawdzą się kraje położone w południowej części Europy. Temperatura osiąga tam nawet do 28 stopni, co sprzyja nie tylko plażowaniu, ale i zwiedzaniu. Te kraje są również bardzo atrakcyjne pod względem cen. Tygodniową wycieczkę all inclusive można wykupić już w cenie od 1500 zł za osobę. Andaluzja, Toskania, Sardynia, Malta, czy wyspa Zakynthos sprawdzą się na jesienną podróż idealnie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Egzotyczne wakacje w październiku. Nawet 30 stopni na termometrach

W okresie jesienno-zimowym dużą popularnością cieszą się egzotyczne kierunki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że koszt takich wakacji jest znacznie wyższy niż urlopu w Europie. Szczególnie warto wybrać się do Dominikany czy Tajlandii, gdzie temperatura osiąga nawet 30 stopni. To kraje, które świetnie nadają się do plażowania, ale i zwiedzania. Zachwycają pięknymi widokami, interesującymi zabytkami oraz ciepłą wodą i piaszczystymi plażami.

Warto udać się również do Kenii, na Zanzibar lub Malediwy. Nieco chłodniej, bo od 20 do 27 stopni w październiku, jest w Wietnamie, który również zachęca wspaniałymi widokami.

Więcej o: