"Milionerzy". Czy Hebrydę utwardza się lampą UV? To pytanie usłyszała jedna z uczestniczek programu

Od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:55 możemy śledzić nowych uczestników programu "Milionerzy", którzy dzięki swojej wiedzy wygrywają wysokie sumy. Często jednak są sytuacje, że pytania są podchwytliwe, lub stres związany z udziałem w telewizyjnym show sprawia, iż uczestnicy nie zawsze wiedzą, jak odpowiedzieć na z pozoru proste pytanie. Jak było tym razem?
Zobacz wideo Małgorzata Ohme o hejcie po "Milionerach": Nie zgłosiłam się tam, bo uważam, że jestem omnibusem

"Milionerzy" to teleturniej, którego emisja rozpoczęła się już w 1999 roku. Choć była krótka przerwa i przez jakiś czas nie pojawiały się nowe odcinki, to jednak znów możemy śledzić losy uczestników. W każdym odcinku jest chociaż jedno pytanie, nad którym uczestnik zastanawia się nieco dłużej, lub dokonuje wyboru intuicyjnie. Zdarzają się bowiem nieco podchwytliwe zagadnienia.

Filolożka kontra Febrydy? Pytanie w Milionerach za 500 złotych

Wczoraj, 28 września podczas emisji 571 odcinka 12 sezonu programu "Milionerzy", naprzeciwko Huberta Urbańskiego usiadała Pani Magda, filolożka języka angielskiego. Choć pierwsze pytanie zazwyczaj jest dosyć łatwe, to jednak czasem można popełnić prosty błąd. Wszystko za sprawą emocji, jakie towarzyszą uczestnikom biorącym udział w grze. Pani Magda, rozpoczynając swoją grę o milion złotych, usłyszała następujące pytanie:

Hebrydy:
A. zmywa się acetonem,
B. utwardza się lampą UV,
C. leżą u wybrzeży Polski,
D. leżą u wybrzeży Szkocji.

- przeczytał treść pytania Hubert Urbański.

Choć tylko jedna odpowiedź wydawała się być trafna, to jednak kobieta postanowiła wstrzymać się z odpowiedzią. Po chwili namysłu wybrała wariant "D". Na szczęście wybór był trafny i Pani Magda wygrała 500 złotych.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"Milionerzy" pytania, kontra emocje, czyli nie zawsze jest tak łatwo

Śledząc grę uczestników, wiele razy słyszymy, że kiedy oglądają program na kanapie przed telewizorem, to każde pytanie jest proste. Jednak kiedy przychodzi im się zmierzyć z zasadami gry na żywo, to nic nie jest już tak oczywiste. Często stoją za tym emocje, w końcu każdy z nas wie, jak to jest iść na egzamin i poczuć pustkę w głowie, która jest wynikiem stresu. 

We wczorajszym odcinku padło jeszcze inne, na pozór łatwe pytanie. Usłyszał je uczestnik grający o 125 tysięcy złotych. Brzmiało ono następująco:

W związku harcerstwa polskiego młodzikowi odpowiada ochotniczka, harcerce orlej—harcerz orli. Kto odpowiada samarytance?
A. wywiadowca,
B. odkrywca, 
C. ćwik, 
D. samarytanin,

- słyszymy treść pytania.

Niestety mężczyzna nie znał odpowiedzi na to pytanie i postanowił zrezygnować. Tym samym wygrał sumę 75 tysięcy złotych. A czy wy znacie poprawną odpowiedź?

Więcej o: