Najlepsze linie lotnicze na świecie w 2022 r. Na próżno szukać polskiego przewoźnika [RANKING]

Firma konsultingowa Skytrax opublikowała ranking najlepszych linii lotniczych na świecie w 2022 roku. Choć w topowej dwudziestce pojawiło się kilku europejskich przewoźników, to na próżno szukać tam linii lotniczych z Polski.

Skytrax w okresie od września 2021 r. do sierpnia 2022 r. przeprowadził ponad 14 milionów ankiet wśród klientów linii lotniczych z ponad 100 krajów. Dzięki temu udało się określić, która linia lotnicza jest uważana za najlepszą przez pasażerów. Jak podaje CNN, czołówka rankingu nie zaskakuje.

Zobacz wideo Linie Lotnicze Emirates. Porównanie klas

Najlepsze linie lotnicze na świecie 2022. Na szczycie Qatar Airways

Z rankingu "World's Best Airline" przygotowanego przez Skytrax wynika, że linie lotnicze Qatar Airways zostały uznane za najlepsze. Co ciekawe, nagrodę główną zdobyły w sumie siedem razy od czasu wprowadzenia odznaczenia w 1999 roku.

Jak czytamy na stronie CNN, dyrektor generalny grupy Qatar Airways, Akbar Al Baker, podziękował swoim "niesamowitym pracownikom" za "nieustające zaangażowanie i motywację". Dodał również, że wygranie tych nagród w tym samym roku, w którym obchodzona jest 25. rocznica utworzenia marki, "jest jeszcze bardziej satysfakcjonujące".

Ośrodki narciarskie boją się gigantycznych rachunków za prąd (zdjęcie ilustracyjne) Narciarze zbankrutują przez ceny wyciągów? Wyjazd pod znakiem drożyzny

Na drugim miejscu znalazły się linie lotnicze Singapore Airlines. Nagrody zdobyły w takich kategoriach jak: dla najlepszego personelu pokładowego, najlepszej pierwszej klasy, najlepszego miejsca w pierwszej klasie i najlepszego cateringu w pierwszej klasie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ostatnie miejsce na podium zajęły linie lotnicze Emirates. Zostały również nagrodzone za najlepszą rozrywkę podczas lotu, najlepszą klasę ekonomiczną, najlepszą catering w klasie ekonomicznej i najlepsze miejsce w klasie ekonomicznej premium.

Awaryjne lądowanie samolotu British Airways w Atenach Chwile grozy na pokładzie samolotu. Pękła przednia szyba, "przerażające"

Na czwartym miejscu znalazły się z kolei japońskie linie lotnicze ANA (All Nippon Airways), które zostały wyróżnione ze względu na to, że w oczach pasażerów uznawane są za najczystszą linię lotniczą, która zwraca uwagę na standardy higieny i czystości.

Ranking najlepszych linii lotniczych na świecie 2022. TOP 20 przewoźników

20 najlepszych linii lotniczych na świecie w 2022 r. według Skytrax to:

 1. Qatar Airways
 2. Singapore Airlines
 3. Emirates
 4. ANA (All Nippon Airways)
 5. Qantas Airways
 6. Japan Airlines
 7. Turkish Airlines
 8. Air France
 9. Korean Air
 10. Swiss International Air Lines
 11. British Airways
 12. Etihad Airways
 13. China Southern Airlines
 14. Hainan Airlines
 15. Lufthansa
 16. Cathay Pacific
 17. KLM
 18. EVA Air
 19. Virgin Atlantic
 20. Vistara
Więcej o: