Zabarwili wodospad, by "oryginalnie" ogłosić płeć dziecka. "Będziecie rodzicami zbrodni przeciw środowisku"

Para z Brazylii postanowiła w bardzo nietypowy sposób ogłosić swoim bliskim płeć ich przyszłego dziecka. Postanowili zabarwić wodospad. "Oryginalna" metoda nie wzbudziła jednak aprobaty internautów, którzy na przyszłych rodzicach nie pozostawili suchej nitki.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pomimo licznych kampanii, edukacji w szkołach czy postach w mediach społecznościowych, nadal wiele osób zapomina, jak istotne jest środowisko. Para z Brazylii jest na to idealnym przykładem. Młodzi rodzice postanowili bowiem zabarwić wodę w wodospadzie. Powód może wydawać się dla wielu absurdalny i niedorzeczny. 

Zabarwili wodospad na niebiesko - "oryginalny" baby shower w Brazylii

Przyszli rodzice coraz częściej decydują się na uroczyste ogłoszenie płci swojego oczekiwanego dziecka. Z tej okazji organizowane są przyjęcia zwane baby shower. Nie brakuje tam elementów o dominującej barwie niebieskiej i różowej, które mają symbolizować chłopca lub dziewczynkę. Pewna para z Brazylii chciała jednak zasłynąć z wyjątkowo oryginalnego pomysłu i postanowiła zafarbować wodę w wodospadzie na kolor "odpowiadający" płci dziecka.

Tak tez się stało. Wodospad w kilka sekund zmienił kolor. Wideo uwieczniające sytuację zostało udostępnione w mediach społecznościowych. Przyszli rodzice i ich najbliżsi najwidoczniej nie widzieli żadnego problemu w całym zajściu.

Internauci jednak szybko zareagowali. Nie brakowało komentarzy oburzenia i sprzeciwu dla tego typu zachowań. 

Impreza ujawniająca płeć? Kolejny bezużyteczny wkład w społeczeństwo i bezkarne niszczenie środowiska.
Przez takich ludzi świat jest skazany na zagładę.
Ach, no tak... Bo w Brazylii woda ogólnie nie jest niebieska, prawda?
Powinni dostać gigantyczną karę. Rachunek taki, że nie wypłacą się do końca życia. I ich dziecko też nie

- można przeczytać w mediach społecznościowych.

Gratulacje... Teraz będziecie rodzicami pięknej zbrodni przeciwko środowisku

- skomentowała w dailymail.co.uk inżynier środowiska Vanessa Costa.

Zobacz wideo Koleżanki zorganizowały Nowakowskiej baby shower. Tancerka była zaskoczona

Mieszkańcy obawiają się skażenia wody pitnej w regionie

Jak informuje dailymail.co.uk sprawą szybko zainteresowały się lokalne media i służby. Wodospad widoczny na nagraniu znajduje się na rzece Queima-Pé w stanie Mato Grosso na zachodzie kraju. Ważnym aspektem, jest fakt, iż jest to główne źródło wody dla gminy Tangará da Serra, która niedawno mierzyła się z dużą suszą. Teraz mieszkańcy obawiają się, iż mogło dojść do skażenia wody. 

Sekretarz ds. środowiska stanu Mato Grosso wydał oświadczenie, w którym informuje, że w sprawie wodospadu zostanie przeprowadzone dochodzenie. Z kolei autorzy incydentu zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

Kontrola zbada szkody wyrządzone środowisku przez materiał wrzucony do wody. Osoby odpowiedzialne zostaną oskarżone i mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za przestępstwo przeciwko środowisku

- poinformowały lokalne służby. 

Więcej o: