Najlepsze miejsca na narty - Czechy. Trzy kurorty dla miłośników białego szaleństwa

Gdzie wybrać się na narty - Czechy to częsty wybór miłośników zimowych sportów. Dokąd jechać u południowych sąsiadów, aby poszaleć na ośnieżonych stokach? Jest kilka naprawdę dobrych miejsc.

 Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Czechy to piękny kraj ze wspaniałą infrastrukturą dla miłośników zimowych sportów, zwłaszcza nart. Jest tu mnóstwo kurortów i tras stworzonych, aby cieszyć się białym szaleństwem. Zadowoleni będą zarówno zaawansowani amatorzy narciarstwa, jak i początkujący, np. dzieci. Warto pamiętać, że zimowe kurorty będą otwarte dopiero w okolicach grudnia. To gdzie na narty w Czechach? Te miejsca naprawdę warto odwiedzić.

Najdłuższe trasy narciarskie w Czechach - którą z nich warto odwiedzić? SPINDLERUV MLYN. Zdjęcie ilustracyjneNajdłuższe trasy narciarskie w Czechach. Gdzie warto udać się na narty u naszych południowych sąsiadów?

Gdzie na narty? Czechy są pełne pięknych zimowych kurortów wartych odwiedzenia

Wycieczka na narty w Czechach to dobra okazja do odwiedzenia jednego z poniższych miejsc:

Szpindlerowy Młyn - najbardziej znany kurort zimowy w Czechach. Znajduje się na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. W Szpindlerowym Młynie miłośnicy narciarstwa mają do dyspozycji 14 wyciągów narciarskich i kolejek linowych, 25 kilometrów tras zjazdowych oraz ponad 85 km (150 km w partiach grzbietowych gór) oznakowanych tras biegowych. Są też tory bobslejowe, saneczkowe oraz tuby śnieżne, z czego najbardziej ucieszą się dzieci. Otwarcie sezonu jest planowane na 9 grudnia 2022 roku.

Klínovec - w tym kurorcie fani białego szaleństwa mają do wyboru 11 tras o łącznej długości 31 kilometrów, z czego sześć jest niebieskich (dla początkujących i średnio zaawansowanych), cztery czerwone i jedna czarna. Dodatkową atrakcją jest fakt, że niebieskie trasy są oświetlone, dzięki czemu można jeździć na nartach również po zmroku. Dodatkowo są dwa parki dla dzieci. Początek sezonu jest planowany na 3 grudnia 2022.

Cerna Hora - ten ośrodek narciarski jest położony na północy Czech, tuż przy granicy z Polską. Kurort oferuje 17 tras dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Jest tu też najdłuższy oświetlony stok w Czechach, ma długość 1,6 km. W ośrodku jest też szkoła narciarska i snowboardowa SkiResort Live oraz parki dla dzieci. Sezon turystyczny w tym kurorcie zacznie się 2 grudnia 2022. 

Narty w Czechach - jakie są obostrzenia pandemiczne? To trzeba wiedzieć przed wyjazdem

Zanim zarezerwujecie nocleg i zaplanujcie wycieczkę do Czech na narty, koniecznie zapoznajcie się z aktualnymi obostrzeniami pandemicznymi. Jakie są wymogi w Czechach w 2022 roku? Jak podaje portal gov.pl, aktualnie w Czechach są następujące zasady wjazdu (stan na 15 czerwca 2022:

  • brak obowiązku okazania zaświadczenia o szczepieniu na COVID-19,
  • brak obowiązku wykonywania testów na zakażenie koronawirusem,
  • nie trzeba wypełniać formularza lokalizacyjnego.
Więcej o: