Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Zegar tyka, czasu coraz mniej, a niektórzy jeszcze nie skorzystali

Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Zastanawiają się nad tym rodzice, którzy wciąż nie zdążyli wykorzystać dodatkowych pieniędzy. Czasu jest coraz mniej, więc już teraz warto rozejrzeć się za atrakcjami dla dzieci, za które można zapłacić bonem.

Ważność bonu turystycznego została przedłużona aż do 31 marca 2023 roku. Z jednorazowego świadczenia skorzystało już ponad 3,5 mln rodziców, ale wciąż są tacy, którzy nie zdążyli wykorzystać pieniędzy. Gdzie można to zrobić? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Gdzie wykorzystać bon turystyczny? Wiele atrakcji czeka na dzieci

Bon turystyczny w wysokości 500 złotych umożliwia rodzicom pokrycie kosztów wielu interesujących atrakcji. Na liście najpopularniejszych znajdują się m.in. park wodny Suntago, położony w miejscowości Wręcza około 50 km pod Warszawą, który jest prawdziwym rajem dla całej rodziny. Liczba dostępnych tu atrakcji z pewnością ucieszy wiele dzieci.

Spędzając urlop na południu Polski szczególnie warto wybrać się do Energylandii w Zatorze. To kolejne miejsce, w którym nie brakuje atrakcji dla całej rodziny. Strefa ekstremalna może spodobać się w szczególności nastolatkom. Świetnie bawić się będą tu również maluchy i ich rodzice.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei spóźnialscy, którzy będą spędzać urlop nad Bałtykiem, mogą wykorzystać bon turystyczny, by opłacić bilety wstępów do muzeów lub aquaparków i parków rozrywki.

Bonem turystycznym 2022 można opłacić również nocleg, ale i wypoczynek zorganizowany. Ważność bonu turystycznego pozwoli na wykorzystanie go w ferie zimowe.

Jak aktywować bon turystyczny? Instrukcja krok po kroku

Aby aktywować bon turystyczny:

  1. Zaloguj się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS za pomocą Profilu Zaufanego.
  2. W zakładce "Ogólny" wybierz opcję "Polski Bon Turystyczny", a następnie "Mój bon".
  3. Zaczekaj, aż bon turystyczny w formie 16-cyfrowego kodu zostanie wysłany na numer telefonu lub adres e-mail wskazany przez rodzica.
  4. Niewykorzystany bon przepada. Nie podlega też wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.
Więcej o: