Gdzie w grudniu jest ciepło? Trzy kierunki, w których odpoczniesz poza sezonem

Wakacje poza sezonem to coraz częstsze zjawisko. Okres zimowy daje wiele ciekawych możliwości, brak kolejek, atrakcyjne ceny i większą swobodę. Zatem gdzie w grudniu jest ciepło? Zdradzamy ciekawe kierunki w Europie i nie tylko. Na liście królują: Portugalia, Wyspy Kanaryjskie i hiszpańska Fuerteventura.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zimowy wyjazd to ciekawy pomysł na organizacje urlopu poza ścisłym sezonem wakacyjnym. Taka opcja daje nam dużo ciekawych możliwości, a także pozwoli zaoszczędzić budżet. Bez obaw słoneczne kraje znajdziemy nawet w Europie. Z kolei bardziej odległe punkty to gwarancja niezapomnianych wrażeń i słonecznego wypoczynku. 

Wakacje w zimie - dokąd pojechać? 

Grudzień to bez wątpienia bardzo wyjątkowy miesiąc, głównie kojarzony ze świętami i czasem wolnym. Jak się jednak okazuje, okres bożonarodzeniowy to także czas wypoczynku i wakacji dla wielu podróżujących. Zaplanowanie urlopu na sam koniec roku pozwoli nam nie tylko zaoszczędzić, ale także wybrać atrakcyjną ofertę w ciepłych krajach. Niezależnie od upodobań i budżetu wybór jest naprawdę spory. Na słoneczne dni można trafić nawet w niektórych zakątkach Europy. 

Chcąc wybrać miejsce niezbyt odległe od Polski, warto rozważyć wyjazd do Portugalii. Pogoda szczególnie dopisuje na południu kraju w regionie Faro, Albufeiry, ale i Lizbony. Atrakcji nie brakuje, a temperatura waha się od 13 do nawet 20 stopni. Nie jest to może wymarzony urlop dla fanów tropików, jednak miłośnicy sportów wodnych, rowerów czy trekkingu uważają to miejsce jako jedno z ciekawszych zimą na tle Europy. Znacznie cieplej jest z kolei na portugalskich wyspach - Maderze i Azorach. Nie bez powodu noszą przydomek wysp wiecznej wiosny. Zimą odnotowuje się temperaturę od 18 do 25 stopni. 

Kolejnym krajem w Europie, który warto odwiedzić w grudniu, jest Cypr. Wyspa podzielona na stronę grecką i turecką ma wiele do zaoferowania. Pogoda to jeden z czynników, który kusi turystów do przyjazdu zimą. W grudniu możemy się spodziewać temperatury około 20 stopni. Woda z kolei oscyluje około 19 st. C. Rajska wyspa ma wiele do zaoferowania - piękne plaże, rafy, cenne i liczne zabytki, dobre jedzenie i niepowtarzalny klimat. 

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Gdzie w grudniu jest ciepło? Topowe miejsca na wypoczynek

Nie ma co ukrywać - Europa zimą nie zachwyci prawdziwych fanów gorąca i opalania. Jeśli zadowalają cię temperatury bliskie 30 stopni, warto rozważyć wypoczynek w Egipcie, Maroko czy Tunezji. Woda nadal rozpieszcza ciepłem i kolorowym światem podwodnym, z kolei pustynny klimat sprzyja opalaniu, zwiedzaniu i poznawaniu orientalnej kultury i starożytnych cywilizacji. 

Wyspy Kanaryjskie to kolejny punkt na mapie, warty grudniowych odwiedzin. Archipelag podobnie jak madera nazywany jest "wyspami wiecznej wiosny". Łagodny klimat i ciepłą pogodę zastaniemy także w grudniu - około 22 stopni C. Woda w Oceanie w okresie zimowym ma średnio 19 - 22 stopni. Warto jednak podkreślić, że wybierając się na Fuerteventurę musimy spodziewać się silnych wiatrów. Co z kolei jest dużym plusem dla fanów sportów wodnych. 

Warto wspomnieć także:

  • Jordanię, 
  • Maltę, 
  • Sycylię, 
  • Fidżi, 
  • Meksyk, 
  • Madagaskar, 
  • Kambodżę, 
  • Barbados, 
  • Saint Vincent i Grenadyny. 
Więcej o: