Atrakcyjny region Polski na jesienny wyjazd. Kusi pięknem natury, klimatem i niskimi cenami

Jednym z ciekawszych punktów na mapie Polski, który warto odwiedzić szczególnie o tej porze roku, jest Podkarpacie. To właśnie ten region oferuje wiele atrakcji, bliskość natury i ceny jak sprzed pandemii. Poza rozmaitymi aktywnościami i niepowtarzalnym klimatem skosztujemy tam także ekologicznych, regionalnych produktów.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podkarpacie jesienią to doskonały pomysł na rodzinny wypoczynek. Nie brakuje tam wyjątkowych atrakcji, ciekawych szlaków i malowniczych widoków. Region oferuje także ciekawą architekturę - kościoły, drewniane zabudowania czy stare cerkwie. Pasjonaci historii, dobrego jedzenia i przygód także znajdą coś dla siebie. 

Podkarpacie jesienią - atrakcje regionu

Dla wielu Podkarpacie automatycznie kojarzy się z Bieszczadami. Nie ma w tym nic dziwnego, to jedno z najbardziej malowniczych i ciekawych pasm górskich w Polsce. Dzikie, dziewicze, wyjątkowe i tajemnicze - to zaledwie garstka określeń dla tego wspaniałego miejsca. Poza szlakami turystycznymi warto odwiedzić także szlak opuszczonych wiosek. To ciekawa trasa, która kryje wiele historii i łapie za serce. 

Kolejną ciekawą atrakcją regionu są podkarpackie zamki. To kolejna gratka dla fanów historii i ciekawych opowieści. Do najpopularniejszych należy Zamek w Łańcucie, gdzie zwiedzić można także lokalne muzeum. Kolejną budowlą, którą warto odwiedzić, jest Zamek w Baranowie Sandomierskim lub Zamek w Przemyślu. Każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju i warty zwiedzenia. 

Bogata historia Podkarpacia wiąże się także z różnorodnością pod względem kulturowym, narodowym i religijnym. Te tereny kraju zamieszkiwali głównie Prawosławni, ale także Katolicy, Grekokatolicy i Żydzi. Pozostałości po mieszkańcach w postaci wyjątkowych drewnianych świątyń, ogromnych cerkwi czy ciekawe kapliczki i pomniki. Warto podążać Szlakiem Architektury Drewnianej, który w województwie podkarpackim liczy aż 1202 km. Na trasie zobaczyć można 127 obiektów. 

Zobacz wideo Filmy z fotopułapek Kazimierza Nóżki oglądają tysiące

Region, który oferuje "ceny niskie jak przed pandemią"

Podkarpacie przyciąga turystów nie tylko atrakcjami, ale i niskimi cenami. Region oferuje wiele dóbr, które nie wymagają dużego nakładu finansowego. Spacery na łonie natury, przyrodnicze obserwacje, podążanie szlakiem architektury czy odkrywanie tajemniczych miejscowości to darmowe atrakcje, które umilą pobyt w okolicy. Ponadto wynajem domku lub kwatery także wypada wyjątkowo tanio w porównaniu do sezonowych cen. Wynajem sześcioosobowego domku w bardzo dobrym standardzie to koszt około 350 zł. Warto podkreślić, że w niższej cenie także znajdziemy nocleg. 

Niskie ceny hotelowe i agroturystyczne to nie jedyny plus. Naturalne, zdrowe i ekologiczne jedzenie to kolejny rarytas, który czeka na nas na Podkarpaciu. Menu w restauracjach oferuje wiele smacznych dań i produktów od miejscowych rolników i gospodarzy. Ceny również prezentują się zachęcająco. 

Więcej o: