Stewardesa zdradza sposoby na tanie loty. Jeden patent może załatwić podróż pierwszą klasą

Zastanawialiście się, jak obniżyć koszty podróży samolotem? Są proste sposoby na tanie latanie, a do tego wyższą klasą. Zdradziła je pewna stewardesa na TikToku. Zdecydowanie warto wypróbować jej patenty.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Cierra Mistt jest stewardesą w jednej z amerykańskich linii lotniczych. Pracuje w samolotach latających na trasach międzystanowych. Od jakiegoś czasu bardzo aktywnie prowadzi swoje konto na TikToku, gdzie obserwuje zebrała już ponad trzy miliony obserwujących. Nagrania Cierry przedstawiają zarówno jej pracę, jak i różne porady dla pasażerów. Dzięki filmikowi sprzed kilku dni o tanim lataniu można zarówno zaoszczędzić pieniądze, jak i lecieć lepszą klasą niż planowaliśmy. Stewardesa zdradza w nim kilka podróżnych sekretów. 

Jak zaoszczędzić na podróżowaniu samolotem? Pomogą w tym triki stewardesy

Cierra Mistt zdradza na nagraniu, co zrobić, aby mniej płacić za podróż samolotem. Przede wszystkim, uważnie wybierz dzień lotu - najtańsze są trzy dni tygodnia:

  • wtorek,
  • środa,
  • czwartek. 

Poniedziałki i piątki są przede wszystkim zarezerwowane dla podróży służbowych, a w weekendy są największe tłumy i najwyższe ceny. Drugą radą jest korzystanie z VPN (wirtualnej sieci prywatnej, która szyfruje połączenie między dostawcą Internetu a urządzeniem), aby zmienić swoją lokalizację. Dzięki temu można ominąć śledzące użytkownika skrypty na stronach do rezerwacji lotu. To z kolei pozwala ominąć różne pułapki, które sztucznie podwyższają cenę biletu lotniczego, np. wielokrotne wyszukiwanie czy kraj, z którego pochodzi użytkownik.

Stewardesa zdradza też, jak tanio przenieść się do miejsca w wyższej klasie samolotu

Cierra Mistt zdradziła też kilka patentów na to, aby niskim kosztem trafić na miejsce w wyższej klasie w samolocie. Co trzeba zrobić? Przede wszystkim wybieraj miejsce w ostatnim rzędzie drugiej (lub po prostu niższej) klasy. Jeśli zajdzie konieczność lepszego wyważenia samolotu, stewardesa może poprosić pasażera, aby przesiadł się na przód samolotu, czyli do pierwszej klasy. Co jeszcze może tanim kosztem zwiększyć klasę przelotu? Oto dodatkowe rady stewardesy:

  • Bycie miłym dla stewardes i obsługi odprawy lotu,
  • Podarowanie stewardesie kawy lub czekoladek, szczególnie gdy ma długi dyżur i loty jeden po drugim, praktycznie bez możliwości zjedzenia czegokolwiek. 
Więcej o: