W końcu znoszą uciążliwe restrykcje. Turyści będą zachwyceni, chodzi o uwielbiany kierunek

Włoski rząd poinformował o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek podczas podróży publicznymi środkami transportu. Mieszkańcy i turyści będą musieli je nosić jeszcze tylko kilka dni.

Zniesienie obowiązku maseczek w publicznym transporcie to dobra wiadomość dla tych, którzy w najbliższym czasie wybierają się na urlop we Włoszech. Czy pozostałe restrykcje, które zostały wprowadzone wraz z pojawieniem się pandemii koronawirusa, wciąż obowiązują? Na co należy się przygotować, wybierając się na urlop do Włoch? Odpowiadamy.

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Włoski rząd znosi uciążliwe dla turystów restrykcje. Znika obowiązek noszenia maseczek

Włoski rząd poinformował, że to już ostatnie dni, w których obowiązuje nakaz noszenia maseczek w publicznych środkach transportu. Jak podaje portal thelocal.it, od piątku 30 września, osoby, które podróżują metrem, autobusami, pociągami czy promami nie będą musiały zasłaniać ust i nosa maseczką.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tego dnia zniknie również obowiązek noszenia masek ochronnych w placówkach opieki zdrowotnej i domach opieki. Ust i nosa nie będą musieli zasłaniać ani goście, ani pacjenci. Nakaz nie będzie dotyczyć też personelu. Mimo to, goście i pacjenci placówek będą musieli przedstawić certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19.

Zasady wjazdu do Włoch. To warto wiedzieć przed wyjazdem

Włosi otworzyli się na turystów jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. W związku z tym już od 1 maja 2022 roku zniesiono w tym kraju obowiązek okazywania Unijnego Certyfikat COVID przy wejściu do lokali gastronomicznych. Z kolei od 1 czerwca 2022 roku turyści wjeżdżający do kraju nie muszą okazywać negatywnych wyników testów lub certyfikatów szczepienia i ozdrowienia.

Więcej o: