W końcu znoszą uciążliwe restrykcje. Turyści będą zachwyceni, chodzi o uwielbiany kierunek

Włoski rząd poinformował o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek podczas podróży publicznymi środkami transportu. Mieszkańcy i turyści będą musieli je nosić jeszcze tylko kilka dni.

Zniesienie obowiązku maseczek w publicznym transporcie to dobra wiadomość dla tych, którzy w najbliższym czasie wybierają się na urlop we Włoszech. Czy pozostałe restrykcje, które zostały wprowadzone wraz z pojawieniem się pandemii koronawirusa, wciąż obowiązują? Na co należy się przygotować, wybierając się na urlop do Włoch? Odpowiadamy.

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Włoski rząd znosi uciążliwe dla turystów restrykcje. Znika obowiązek noszenia maseczek

Włoski rząd poinformował, że to już ostatnie dni, w których obowiązuje nakaz noszenia maseczek w publicznych środkach transportu. Jak podaje portal thelocal.it, od piątku 30 września, osoby, które podróżują metrem, autobusami, pociągami czy promami nie będą musiały zasłaniać ust i nosa maseczką.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Awaryjne lądowanie samolotu British Airways w AtenachChwile grozy na pokładzie samolotu. Pękła przednia szyba, "przerażające"

Tego dnia zniknie również obowiązek noszenia masek ochronnych w placówkach opieki zdrowotnej i domach opieki. Ust i nosa nie będą musieli zasłaniać ani goście, ani pacjenci. Nakaz nie będzie dotyczyć też personelu. Mimo to, goście i pacjenci placówek będą musieli przedstawić certyfikat szczepienia przeciwko COVID-19.

Japonia po ponad dwóch latach otwiera się na masową turystykęPo ponad dwóch latach otwierają się na turystów. "Wreszcie"

Zasady wjazdu do Włoch. To warto wiedzieć przed wyjazdem

Włosi otworzyli się na turystów jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. W związku z tym już od 1 maja 2022 roku zniesiono w tym kraju obowiązek okazywania Unijnego Certyfikat COVID przy wejściu do lokali gastronomicznych. Z kolei od 1 czerwca 2022 roku turyści wjeżdżający do kraju nie muszą okazywać negatywnych wyników testów lub certyfikatów szczepienia i ozdrowienia.

Więcej o: