Pani Anna zbierała grzyby i nagle poczuła bolesne ukłucie. Leśnicy pilnie apelują do grzybiarzy

Sezon na grzybobranie trwa w najlepsze. Leśnicy przestrzegają jednak o zachowaniu bezpieczeństwa w lasach. Niepozorne wyjście w pojedynkę może zakończyć się nieszczęśliwym wypadkiem. Przekonała się o tym Anna, która w liście do portalu onet.pl opowiedziała, co jaka sytuacja spotkała ją w lesie.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesień to czas spacerów, ale i zbiorów w lasach. Sezon na grzybobranie nadal trwa - szczęśliwcy mogą pochwalić się pełnymi koszami grzybów. Niestety jak co roku zdarzają się też niebezpieczne sytuacje, dlatego leśnicy apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganiu prostych zasad. 

Już wkrótce czeka nas prawdziwy wysyp grzybów.Dobra wiadomość dla grzybiarzy! Ekspert IMGW radzi, kiedy wybrać się na grzyby

Przykra niespodzianka na grzybach. "Poczułam bolesne ukłucie"

Grzybobranie to jedna z ulubionych, jesiennych aktywności Polaków. Jak się jednak okazuje nieszczęśliwe wypadki, zatrucia i feralne pomyłki podczas zbiorów nadal są częstym zjawiskiem. Przekonała się o tym Anna, która swoją historią postanowiła podzielić się z portalem onet.pl. 

Niepozorne wyjście do lasu skończyło się dla kobiety bolesnymi urazami. Jak pisze kobieta, wyjście do lasu za każdym razem uczy nas czegoś nowego. Tym razem nie były to jednak przyjemne wspomnienia. Podczas zbiorów Annę skusił zapach anyżu, który wskazywał na jeden z ulubionych grzybów kobiety - opieńka. 

Zbliżamy się do wyjścia... Pomyślałam, że wrócę w to miejsce, gdzie pachniało tak pięknie anyżkiem, bo za tym zapachem kryje się mój ulubiony grzyb

- relacjonuje Anna w liście do onet.pl

Faktycznie kobieta nie myliła się i znalazła drzewo porośnięte w opieńkach. Początkowo zrobiła zdjęcie, jednak zaraz po tym przystąpiła do wypełniania kosza grzybami. Niestety był to moment, który nie należał do najprzyjemniejszych. 

Zebrałam może z dziesięć i nagle poczułam ukłucie w dłoń, bolesne i parzące i drugie w plecy. Oddaliłam się więc obolała. Popatrzyłam za siebie, a tam cała gromada prawdopodobnie pszczół. Teraz rozumiem, dlaczego ktoś przede mną zerwał tylko parę sztuk [...] Trzeba pamiętać, że las to królestwo różnych zwierząt. My tam jesteśmy gośćmi.

- opisuje kobieta w liście do onet.pl

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Bezpieczne grzybobranie - leśnicy apelują

Jak co roku podczas grzybobrania dochodzi do nieszczęśliwych wypadków w lasach, dlatego leśnicy Lasów Państwowych przypominają o zasadach bezpieczeństwa. Odradza się wyjść do lasu w pojedynkę. Ważne jest także, by wybierać miejsca, które już znamy lub korzystać z odpowiednich map i nawigacji. Pamiętajmy też, by wybierając się do lasu mieć naładowany telefon komórkowy - przyda się, gdy zagubimy się w lesie i będziemy potrzebowali pomocy. Przestrzeganie leśnego regulaminu i czytanie oznakowań jest równie istotne. 

Więcej o: