Gdzie na krótki city break? Budapeszt, Berlin, czy Barcelona? Europejskie miasta, które trzeba zobaczyć

Dokąd warto pojechać na krótki city break? Które miasto wybrać na weekend? Proponujemy trzy europejskie miasta, które warto odwiedzić.

Planujesz krótki wypad na mini wakacje? Zastanawiasz się, dokąd pojechać na weekend? Europejskie, duże miasta to idealny pomysł na szybkie oderwanie się od codzienności. Na czym tak naprawdę polega city break? Jest to krótki, najczęściej dwu lub trzydniowy wyjazd do jednego z miast Europy. Niektórzy poświęcają ten czas na intensywne zwiedzanie, inni po prostu wyjeżdżają, aby zobaczyć, jak żyje się w innych miastach. W naszym zestawieniu proponujemy trzy miasta, w których można spędzić wspaniały weekend.

Na spacer z Budy do Pesztu. Odpocznij w termach nad Dunajem 

W Budapeszcie, oprócz słynnego budynku parlamentu, można zobaczyć Most Łańcuchowy, który łączy dwie części miasta Budę i Peszt. Poza dobrym jedzeniem i mnóstwem zabytkowych ulic węgierska stolica słynie z term i zespołów kąpielisk. Ceny za korzystanie z Łaźni Gellerta w Budapeszcie wahają ją się w okolicach osiemdziesięciu złotych za dzień. Warto więc pomyśleć nad takim relaksacyjnym wyjazdem do tej pięknej europejskiej stolicy.

Zobacz wideo Klaudia El Dursi - szybkie strzały. Woli wakacje z Lipińską czy Siwiec?

Berlin - miasto tętniące życiem, nigdy nie zasypia

Będąc w Berlinie warto zobaczyć Aleksanderplatz. To dynamiczne miejsce jest największym węzłem komunikacyjnym w Berlinie i głównym miejscem spotkań mieszkańców. W jego okolicy znajdziecie wiele domów towarowych i Wieżę Telewizyjną o wysokości 203 metrów, na której znajduje się taras widokowy. Poza tym na uwagę zasługuje Wyspa Muzeów - kompleks wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Innymi, ważnymi punktami zwiedzania będzie Brama Brandenburska i Reichstag.  

Barcelona

Kolejnym miastem idealnym na krótki pobyt będzie Barcelona. Tajemnicze miasto zaskakujących budowli Gaudiego jest niezwykle piękne i bogate kulturowo. Najważniejszymi miejscami, które koniecznie trzeba zobaczyć jest budująca się od ponad stu lat Sagrada Familia i Park Guell. Innym, wyjątkowym miejscem jest deptak La Rambla.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: