Wycieczka do USA. Jakie dokumenty są potrzebne? "American dream" na wyciągnięcie ręki

Wycieczka do USA to marzenie wielu z nas. Choć niegdyś było bardzo odległym i dla wielu nieosiągalnym celem to podróż za ocean może stać się realna. Wszystko za sprawą zniesienia wiz, które obowiązywały w Polsce do października 2019 roku. Jednak są pewne aspekty, na które warto zwrócić uwagę.
Zobacz wideo Poparcie USA dla Ukrainy osłabło? Pytamy eksperta

Wycieczka do USA, to propozycja, którą oferuje wiele biur podróży. Nic dziwnego, że wielu z nas decyduje się na wybranie tego kierunku. Wystarczy wziąć pod uwagę bogactwo tamtejszych krajobrazów i różnorodność. W końcu Stany Zjednoczone to nie tylko wielkie aglomeracje, ale także miejsca o zapierających dech w piersiach widokach przepełnionych dziką naturą.

Wycieczka do USA, koszty i rodzaje ofert

Stany Zjednoczone mają wyjątkowo bogatą ofertę, dlatego wybierając się na wycieczkę do USA, warto określić jaki kierunek interesuje nas najbardziej. Jeśli chcemy zobaczyć Nowy Jork, to koszty takiej wycieczki sięgają od około 7 500 złotych za osobę, znajdziemy ją na stronie fostertravel.pl. Oferta obejmuje wylot z Warszawy, śniadania i pięć noclegów. 

Jeżeli interesują nas wycieczki objazdowe, warto wybrać jedną z takich ofert. Na tronie biura podróży Rainbow ceny sięgają od około 7 800 złotych za osobę za tygodniowy pobyt ze śniadaniem i lot z Warszawy. Jeśli jednak interesują nas nieco bardziej egzotyczne rejony możemy wybrać ofertę planetescape.pl, kalifornijskie plaże i cudne parki będą w zasięgu ręki za ponad 15 tysięcy złotych. A pobyt potrwa, aż 14 dni.

Nie tylko Nowy Jork, czyli wycieczka do USA warta zachodu

"American dream", to określenie, które od wieków towarzyszy także naszej, polskiej kulturze. W bezpośrednim tłumaczeniu oznacza nic innego jak po prostu "Amerykański sen". Prekursorzy, odkrywcy, naukowcy, gwiazdy, artyści i wiele innych określeń cechuje ludzi z USA. Nic dziwnego, że ten świat tak przyciąga. Każdy chce, choć na moment doświadczyć tamtejszej kultury wolności oraz zobaczyć odmienną architekturę, czy przyrodę.

Przykładem jest Nowy Jork. To miejsce bogate w atrakcje. Central Park nazywany zielonym sercem Nowego Jorku przyciąga nie tylko turystów, ale stał się wręcz obowiązkowym punktem na mapie dla samych mieszkańców. Dla Polaków sporym zaskoczeniem możemy być stojący tam największy z pomników, poświęcony Władysławowi Jagielle!

Ciekawą atrakcją jest dom, w którym nagrywano kultowy film pt. "Kevin sam w domu".

Nieruchomość jest w rękach osoby prywatnej, dlatego jako nieliczna jest ogrodzona płotem

- opowiada Krzysztof Jakubik, który udał się na wycieczkę do USA.

 

Oczywiście nie zapominajmy o drapaczach chmur, które zapierają dech w piersiach. Chicago również jest miejscem pełnym wyjątkowych widoków.

 

Broadway, totalne must have, wszystkich miłośników musicali. Teatry, które się tam znajdują, są światowymi ikonami, a zarazem nie lada zabytkami. Choć bilety nie są zbyt tanie, to jednak zdecydowanie warto udać się tam choć raz.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wycieczka do USA, czyli niezbędne formalności

Kiedy zdecydujemy już dokąd chcemy się udać, oraz jaki rodzaj wycieczki do USA nas interesuje, zadbajmy o formalności. Odkąd Polska została włączona do programu bezwizowego, możemy z łatwością udać się w podróż. Jednak obowiązują pewne formalności. 

Po pierwsze pamiętajmy, aby zabrać ze sobą ważny paszport i dokonać rejestracji w systemie ESTA. Każdy udający się do Stanów Zjednoczonych jest zobowiązany do elektronicznego przesłania wymaganego wniosku. Wraz z nim musimy uiścić opłatę, która od maja bieżącego roku wynosi już 21 dolarów.

Więcej o: