Wizz Air powraca z nowymi trasami na polskie lotnisko. "Na stole są trzy kierunki"

Klienci łódzkiego lotniska znów będą mogli korzystać z samolotów Wizz Air. O powrocie i nowych trasach rozmawiała "Gazeta Wyborcza" z Robertem Makowskim, dyrektorem handlowym łódzkiego lotniska.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Aplikacja Skyscanner - pomoże w planowaniu najbliższej podróży samolotem

Samoloty Wizz Air latały już z łódzkiego lotniska w latach 2010-2013. Kursowały wówczas na trasach do Londyn - Luton, Dortmundu oraz (na krótko) do Sztokholm Skavsta. Jednak po prawie dziesięcioletniej przerwie linia lotnicza postanowiła wznowić loty z lotniska w Łodzi. Na dodatek zostaną uruchomione nowe trasy.

Wizz Air wraca na łódzkie lotnisko. Będą też nowe kierunki lotów

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła wznowienie lotów z łódzkiego lotniska od 3 grudnia 2022 roku. Samoloty będą latały z Łodzi do Londyn - Luton dwa razy w tygodniu - we wtorki i soboty. Kursy będą realizowane po południu oraz wieczorem:

  • wylot z Luton - godz. 17:45 oraz lądowanie w Łodzi o godz. 21:00,
  • wyłóż z Łodzi - godz. 21:30 oraz lądowanie na Luton o godz. 22:55.

Ale Wizz Air planuje również otworzyć inne kierunki lotów z łódzkiego lotniska.

Sam powrót Wizz Air na łódzkie lotnisko to za mało. Będą nowe kierunki lotów

Węgierski przewoźnik nie tylko zdecydował się wrócić na łódzkie lotnisko, ale poważnie myśli o przyszłości. Jak powiedział dla "Gazety Wyborczej", Robert Makowski, dyrektor handlowy łódzkiego lotniska:

Trwają rozmowy o innych kierunkach. Oczywiście na stole jest Skandynawia, są Niemcy, jest Holandia, ale jak wiemy, rozmowy z przewoźnikami nie są łatwe. Jednak liczymy, że ta rozpoczęta współpraca i dobre stosunki z Wizz Airem zaowocują nowymi połączeniami.

Z powyższej wypowiedzi wynika, że przewoźnik planuje loty między innymi do Niemiec, Holandii czy Skandynawii. Zresztą do tej ostatniej odbywały się już loty z łódzkiego lotniska, choć krótko. 

 Powyższy tekst powstał przy współpracy z portalem Gazeta Wyborcza.pl.

Więcej o: