Kiedy ferie zimowe 2022/23? Uczniowie już odliczają, ale niektórzy będą długo czekać na swoją kolej

Kiedy ferie zimowe 2022/23? Choć rok szkolny zaczął się niedawno, to wielu uczniów już nie może doczekać się dni wolnych w ramach ferii zimowych. Rodzice już zaczynają planować wspólny wypoczynek, jednak okazuje się, że niektórzy będą musieli poczekać bardzo długo na swoją kolej.

Ferie zimowe 2022/2023 są wyczekiwane przez uczniów z całej Polski. Zimowego szaleństwa nie mogą jednak doczekać się też osoby, które szkołę skończyły już jakiś czas temu. Kiedy wypadają ferie zimowe 2023? Jak zaplanować wyjazd zimowy? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Mroźna zima a globalne ocieplenie. „Utrwaliło się oczekiwanie, że będzie tylko cieplej"

Kiedy ferie zimowe 2022/23?

W przeciwieństwie do wakacji ferie zimowe wypadają w różnym terminie, co oznacza, że dni wolne uzależnione są od regionu. Dzięki takiemu rozwiązaniu ma zmniejszyć się tłum w hotelach i atrakcjach turystycznych - na przykład stokach narciarskich.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Terminy ferii dla konkretnych województw każdego roku przypadają w inne dni. W roku szkolnym 2022/2023 przedstawiają się następująco:

  • 16 - 29 stycznia 2023 r.- wolne dla szkół z województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego,
  • 23 stycznia - 5 lutego 2023 r. - wolne dla szkół z podlaskiego i warmińsko-mazurskie,
  • 30 stycznia - 12 lutego 2023 r. - wolne dla szkół z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskie,
  • 13 - 26 lutego 2023 r. - wolne dla szkół z dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Ferie zimowe 2022/2023. Ostatni dzwonek, by skorzystać z bonu turystycznego

Osoby, które wybierają się z dziećmi na zimowy wypoczynek w Polsce, ale nie zdążyły wykorzystać jeszcze bonu turystycznego - nie mają na co czekać. To ostatni dzwonek, by skorzystać z dodatkowych pieniędzy na urlop.

Ważność bonu turystycznego została przedłużona do końca marca 2023 roku, co oznacza, że wielu rodziców może opłacić nim zimowy wypoczynek swojego dziecka. Bonem turystycznym można pokryć koszt pobytu w hotelu czy opłacić dziecku zimowisko. Pieniądze z bonu turystycznego można wykorzystać również na opłacenie rozmaitych atrakcji - m.in. biletów wstępu do parków rozrywki, na stoki itp.

Więcej o: