Takich automatów jeszcze nie widzieliśmy. Stoją w Dubaju. Wystarczy... odpowiedzieć na jedno pytanie

W Dubaju pojawiła się nietypowa inicjatywa. W różnych częściach miasta stanęły automaty, z których mieszkańcy mogą otrzymać... darmowy, ciepły chleb. Pomysł ma wspierać osoby znajdujące się w potrzebie.

Dubaj to największe miasto w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na całym świecie kojarzy się je z innowacyjnością, bogactwem i luksusem. W tej jednej z największych metropolii światowych znajdziemy imponującą infrastrukturę, nowoczesne drogi oraz środki transportu publicznego. Nie dziwią więc coraz to nowe inicjatywy, które są niespotykane w innych częściach globu. Niedawno w Dubaju stanęły inteligentne maszyny, które dostarczają mieszkańcom darmowy chleb. 

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Inicjatywa "Chleb dla wszystkich" 

Inicjatywa "Chleb dla Wszystkich" została uruchomiona w sobotę, 17 września i narodziła się z wizji szejka Mohammeda bin Rashida Al Maktouma, który już na początku pandemii podkreślał, że "w ZEA nikt nie śpi głodny". Jej celem jest niesienie pomocy ubogim rodzinom oraz pracownikom poprzez dostarczanie darmowego chleba o różnych porach dnia. Inteligentne automaty stanęły w różnych częściach miasta w marketach sieci Aswaaq.

Już wkrótce czeka nas prawdziwy wysyp grzybów. Dobra wiadomość dla grzybiarzy! Ekspert IMGW radzi, kiedy wybrać się na grzyby

Maszyny uzupełniane dwa razy dziennie - rano i wieczorem, a chętni mogą wybierać pomiędzy gorącym chlebem arabskim i bułeczkami. Aby otrzymać pieczywo, należy odpowiedzieć na pytanie: "Are you in need of bread?" (pol. Czy potrzebujesz chleba?), a następnie poczekać na wypiek około minuty.

Rosjanie uciekają przed mobilizacją Rosjanie uciekają przed mobilizacją. Ścisk i tłok na lotniskach

W Dubaju mieszkańcy mogą otrzymać darmowy chleb

Takie inicjatywy umacniają pozycję humanitarną ZEA i przyczyniają się do solidarności wszystkich segmentów społeczeństwa. Dziękuję organizatorom za ten dobry pomysł i zachęcam wszystkich do udziału

- powiedział biznesmen Khalaf Ahmad Al Habtoor cytowany przez "Khaleej Times", który zakupił 10 automatów z chlebem. 

Mieszkańcy mogą wspierać inicjatywę poprzez darowizny zarówno za pośrednictwem maszyn, jak i SMS-ów. Biznesmen dodał, że organizatorzy planują wprowadzić automaty także w innych częściach kraju. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: