Prawdziwy hit wakacji. Turyści wydali krocie w jednym kraju. Aż 82 proc. więcej niż w poprzednim roku

Dane raportu REDUNIQ Insights, odnoszącymi się do rozliczeń kartowych osiągniętych przez firmy w Portugalii mówią same za siebie. Tegoroczny sezon wakacyjny był owocny dla branży turystycznej i rekreacyjnej. Turyści z zagranicy podczas wakacji w Portugalii wydali o 82 proc. więcej niż w poprzednim roku.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Płatności dokonywane przez cudzoziemców kartą w sieci płatności Reduniq wzrosły o 82,5 proc. w okresie od 1 lipca do 15 września 2022 roku względem poprzedniego roku. To ogromny zysk dla przedsiębiorców turystycznych. Popyt i zainteresowanie portugalskimi miastami rośnie z roku na rok, co przynosi duże zyski. 

Widok na MaderęMadera w listopadzie - pomysł na wakacje poza sezonem na rajskiej wyspie

Portugalia podsumowuje sezon wakacyjny 2022

Powrót turystów do Portugalii po latach pandemii i ograniczeń rosnących cen z powodu inflacji, zgodnie z badaniem Reduniq Insights sprawił, że branża turystyczna zarobiła aż o 82,5 proc. więcej niż w poprzednim roku. Według danych sieci płatniczej, rozliczanie krajowych przedsiębiorstw za pomocą płatności kartowych w sieci Reduniq wzrosło w tym sezonie letnim o 32,2 proc.

Jak się okazuję, najwięcej wydali turyści z Francji. Przyjezdni z tego kraju odpowiadali za 18 proc. całkowitej wartości wszystkich transakcji kartą dokonanych w Portugalii w okresie letnim przez obcokrajowców. Kolejne miejsca pod względem ogólnej wartości wydatków w okresie letnim zajęli mieszkańcy Wielkiej Brytanii - 14 proc., Irlandii - 11 proc., USA - 10 proc., Hiszpanii 9 proc. 

Dane wskazują także różne sektory, które odnotowały największy zysk. Na podium wyróżnić można wynajem samochodów - zainteresowanie wzrosło o 85 proc., z kolei sektor hotelowy i restauracyjny zwiększył swoje obroty o 71 proc. i 50 proc. 

Zobacz wideo W wielu miastach rośnie opór przeciwko turystom

Wydatki turystów odwiedzających Portugalię wzrosły

Pojedyncze transakcje Irlandczyków wskazują największe płatności. Średnia wartość zapłaty kartą w przypadku przyjezdnych z tego kraju wyniosła 112 euro. Kolejni byli Amerykanie z wynikiem 71 euro i Brytyjczycy - około 48 euro. 

Dane Reduniq wskazują także geograficzną analizę najbardziej turystycznych regionów Portugalii. Lizbona, Azory, Faro, Madera i Porto, mają wyższe wartości transakcji niż w tym samym okresie ubiegłego roku, ze wzrostem kolejno o 43, 36, 36, 32 i 28 procent. Obliczenia sporządzone przez INE wskazują, że w czerwcu br. właściciele hoteli w Portugalii zarobili aż 416,4 mln euro. W porównaniu do czerwca 2021 r. wpływy te były aż o 165,4 proc. wyższe.

Jeśli chodzi o transakcje i płatności zagraniczne, najważniejsza jest Lizbona i Azory. Wykazują one większe zróżnicowanie, odnotowując wzrost rozliczeń odpowiednio o 125 proc. i 103 proc

- podsumowuje Reduniq

Więcej o: