Wizz Air poleci z kolejnego polskiego lotniska. Znamy pierwszy kierunek. "To pierwsze, ale nie ostatnie słowo"

Węgierski przewoźnik Wizz Air zapowiada uruchomienie rejsów z bydgoskiego lotniska. Według ustaleń "Gazety Wyborczej" z województwa kujawsko-pomorskiego będzie można wylecieć do Londynu. To jednak nie koniec atrakcyjnych kierunków. Port w Łodzi także poszerza ofertę.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wizz Air będzie kursował z kolejnego polskiego lotniska. Na mapie przewoźnika znalazła się także Bydgoszcz. Rejsy będą organizowane m.in. do Londynu. To jednak nie koniec dobrych informacji, które ogłasza węgierska linia. 

Samolot Wizz AirWizz Air wznawia loty z Polski. Na liście popularne kierunki

Wizz Air poleci z bydgoskiego lotniska

Popularna linia lotnicza Wizz Air poszerza ofertę w Polsce. Na temat pojawienia się węgierskiego przewoźnika w Bydgoszczy krążyło wiele plotek i spekulacji. "Gazeta Wyborcza" ustaliła, że przedsięwzięcie dojdzie do skutku. W miniony wtorek Urząd Marszałkowski w Toruniu otworzył oferty w przetargu na "promocję województwa kujawsko-pomorskiego w liniach lotniczych na zagranicznej trasie lotniczej z i do Bydgoszczy". Jedynym zainteresowanym przewoźnikiem był właśnie Wizz Air. 

WIZZ Air to długo wyczekiwany nowy przewoźnik w ofercie Portu Lotniczego Bydgoszcz. Dzięki tej współpracy zwiększamy oferowanie i dostępność komunikacyjną do regionu kujawsko-pomorskiego. Z węgierskim przewoźnikiem wiążemy duże nadzieje na dalszy rozwój siatki połączeń. Londyn Luton to pierwsze, ale nie ostatnie słowo nowego przewoźnika

- komentuje Edward Hartwich, delegat Rady Nadzorczej Portu Lotniczego Bydgoszczy

Węgierska linia uruchamia rejsy do Londynu-Luton, czyli na trasę, którą pokonuje już Ryanair. "Gazeta Wyborcza" ujawnia, że to nie koniec nowości, które czekają na podróżujących. Przewoźnik w planach ma otworzyć jeszcze jedną trasę. Przypominamy, że z bydgoskiego lotniska startują również samoloty PLL LOT do Warszawy i Krakowa. Zmiany szykują się także na lotniku w Łodzi - stamtad Wizz Air także poleci Londynu Luton.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Wizz Air otwiera nowe kierunki

Otwarcie nowych kierunków z Bydgoszczy jest skutkiem wielu próśb pasażerów oraz długich starań. Na Facebooku powstała nawet grupa "Chcemy Wizz Air w Bydgoszczy". Pierwsze rejsy ruszą już od 3 grudnia 2022 roku. Loty do Londynu Luton będą organizowane we wtorki i soboty. 

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie przewoźnik wznowił wiele lotów z Polski. Na liście kierunków można wymienić m.in. loty z Katowic do Katanii czy na Fuerteventurę. W ofercie ponad 200 tras z 10 lotnisk w Polsce do takich miast jak: Barcelona, Londyn, Paryż, Kopenhaga czy Madryt, a także do słonecznych przez cały rok miejsc: na Teneryfę, do Larnaki, Tel Awiwu oraz na Maltę

Wizz Air stale szuka nowych sposobów na rozbudowę siatki połączeń z Polski. W ofercie pojawiają się kolejne nowe kierunki w Europie i poza nią. Dodanie dwóch miejsc operacji Wizz Air w Polsce jest wynikiem udanej współpracy z lotniskami w regionach, ale również potwierdza, jak ważny jest dla nas polski rynek

- mówi Evelin Jeckel, Network Officer w Wizz Air.

Więcej o: