Te miejsca w Beskidach to prawdziwy hit. Pięć wyjątkowych lokalizacji na jesienny spacer

Beskid kusi malowniczymi szlakami, trasami rowerowymi i atrakcyjnymi punktami widokowymi. Poza zdobywaniem górskich szczytów warto udać się na spacer jednym z ciekawych odcinków. Jesienne barwy, piękno przyrody i gór sprawią, że zakochasz się w tej lokalizacji.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Weekend to idealna okazja na wypoczynek w górach. Jesień jest na to idealną porą - upał odpuszcza, a przyroda mieni się pięknymi barwami. Planując wyjazd w Bieszczady, warto odwiedzić jeden z pięciu ciekawych punktów. Na liście znajdziemy zarówno górskie szczyty jak i mniej wymagające szlaki. 

Jesienny spacer w Beskidach

Jesień to doskonały okres na górskie wycieczki. Idealne warunki, atrakcyjne trasy i malownicze widoki z roku na rok przyciągają coraz większą ilość turystów. Beskidy to magiczne miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku, jednak we wrześniu i październiku panuje tam niepowtarzalny klimat. Przedstawiamy propozycje szlaków turystycznych w sam raz na jesienny spacer, które prowadzą na szczyty Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, a także mniej wymagające odcinki. 

Najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego jest Babia Góra - 1 725 m n.p.m. To popularny i licznie odwiedzamy punkt o każdej porze roku. Szczególnie jesienią miejsce nabiera wyjątkowego klimatu, a warunki są sprzyjające. Szlakiem o najniższym poziomie trudności jest czerwony. Prowadzi wprost z Przełęczy Krowiarek. Trasa rozpoczyna się tzw. schodkami, posiada kilka miejsc widokowych, w górnych partiach przebiega pośród kosodrzewiny. Czas przejścia to od 4 do 6 godzin. 

Kolejną perełką Beskidu, którą warto odwiedzić jesienią, jest Skrzyczne - 1257 m n.p.m. Jest to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego i jednocześnie jeden z najpopularniejszych wierzchołków w regionie. Szczególnie pięknie i imponująco prezentuje się z Kotliny Żywieckiej, którą otacza obniżenie jednym, blisko 800-metrowym zrębem. Wybrać możemy szlak zielony lub niebieski - wychodzą z miasta, są bardzo przyjemne i gwarantują niezapomniane widoki. 

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Jesień w Beskidach - te miejsca warto odwiedzić 

Ciekawym pomysłem jest także odcinek Żabnica Skałka - Hala Pawlusia - Rysianka. Na Rysiankę prowadzi przepiękny zielony szlak, który zaczyna się Żabnicy Skałce i przebiega przez Halę Pawlusią. Początkowo spacer będzie prowadził przez asfalt, jednak po przekroczeniu drewnianego mostka natura i las nas pochłonie. Gdy już dotrzemy na szczyt, zatrzymać się możemy w schronisku lub podziwiać inne górskie szczyty. Trasa to około 2,5 - 3 godziny marszu. 

Chata Grabowa w Beskidzie Śląskim to kolejna perełka, którą warto odwiedzić. Dostaniemy się tam m.in. z Brennej Starego Gronia lub podążając Bajkowym Szlakiem Utopca. Po drodze, warto zajrzeć dodo Parku Turystyki, gdzie na dzieci czeka ciekawy szlak zabaw i ławeczka z rzeźbą Utopca. Na szlaku czeka kilka tablic z opowieściami o Utopcu malowniczy Dziki Wodospad i droga dostosowana do przemierzania spaceru z wózkiem. 

W Beskidzie Śląskim warto odwiedzić także Dolinę Łańskiego Potoku. Rezerwat podziwiać można sympatyczną ścieżka. Jesienią można się cieszyć pięknem kolorowych drzew, w dość spokojnym i cichym miejscu. Miejsce w weekendy przyciąga wielu turystów, dlatego warto, przyjechać tu w środku tygodnia. Trasa ma ok. 2 km w jedną stronę - przystosowana jest do spacerowania z wózkiem lub rowerem. Częściowo jest asfaltowa, częściowo to leśna ścieżka.

Więcej o: