"Sezon na adidasy w zimie otwarty". Zdjęcie turystów schodzących ze Śnieżki wywołało burzę w komentarzach

Choć jeszcze nie rozpoczęła się astronomiczna jesień, to z gór napływają coraz to kolejne doniesienia o pierwszych oznakach zimy. Na Kasprowym Wierchu leży około 30 cm śniegu, biało jest także na najwyższym szczycie Karkonoszy. Na Facebooku pojawiło się zdjęcie przedstawiające turystów schodzących ze Śnieżki w niełatwych warunkach.

W ostatnich dniach zima zaskoczyła turystów w polskich górach. We wtorek, 20 września Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe ogłosiło pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Ostrzeżenie obowiązuje na wysokości 1800 m n.p.m. Śnieg spadł także w Karkonoszach.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Zima w polskich górach. Biały puch przykrył Śnieżkę

Zdjęciem z najwyższego szczytu w Karkonoszach podzielił się przewodnik terenowy po Sudetach - Piotr Jochymek. Na facebookowej stronie o nazwie "Wyszedł z Domu - Relacje z Przestrzenią" zgromadził już ponad 20 tys. obserwujących. 

Na Śnieżce w dziś dzień. Jedynie sam szczyt jest ośnieżony, trochę poniżej już śniegu brak

- zaznaczył mężczyzna pod najnowszym postem.

Zdjęcie przedstawia turystów schodzących ze Śnieżki. Na miejscu panowały trudne warunki - mgła oraz mokry śnieg. Jak możemy zobaczyć na fotografii, ludzie próbowali zejść ze szczytu, trzymając się siatek i łańcuchów. 

Burza w komentarzach. Internauci komentują 

Zdjęcie wywołało niemałe zamieszanie w mediach społecznościowych. Niektórzy komentujący zwracali uwagę na niebezpieczne warunki i bezmyślnością turystów. Ich uwagę przykuł także brak odpowiedniego obuwia oraz sprzętu - m.in. raków. 

Zaczęło się... sezon na adidasy w zimie otwarty

- czytamy pod postem. 

Przecież to wygląda na wycieczkę dzieci lub młodzieży. Raczej wina i bezmyślność opiekunów

- pisała jedna z użytkowniczek. 

Autor zdjęcia tłumaczył, że zimowe warunki panowały jedynie na szczycie góry. Zaapelował także o wzajemny szacunek i brak obrażania się, bo "góry powinny łączyć, a nie dzielić". 

Proszę o zdrowy rozsądek! 50 metrów niżej nie było śniegu. Nigdzie nie było warunków na raki. W rakach na 10 cm brei to dopiero by sobie wszyscy nogi połamali. Takie komentarze osób sprzed komputera są niestety żenująco bezwartościowe w dodatku obraźliwe

- skomentował Piotr Jochymek. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: