"On jest aniołem". Wzruszający gest stewarda na pokładzie samolotu. Nagranie chwyta za serce

Podróż samolotem dla wielu pasażerów wiąże się ze stresem, a nawet strachem. Szczególnie wyczulone są dzieci, które po raz pierwszy podróżują tym środkiem transportu. Podczas lotu Air India doszło do niespotykanej sytuacji. Steward kołysał dziecko podczas lotu, mężczyznę nazwano aniołem.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Podróżowanie z dzieckiem to spore wyzwanie dla każdego rodzica. Wymaga ono odpowiedniego zaplanowania, a także doskonałej organizacji. Jednak w samolocie często dochodzi do momentu, gdzie najmłodsi pasażerowie boją się i płaczą. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie personel prostą reakcją ratuje napiętą sytuację. 

"On jest aniołem". Steward chwalony za wyjątkową postawę

Podczas rejsu linii Air India jeden ze stewardów stał się prawdziwym bohaterem. Neil Malkam to młody pracownik, który prostym gestem nie tylko zapanował nad sytuacją, ale i pokazał prawdziwą klasę. Mężczyzna wziął na ręce płaczące dziecko, które zestresowane było lotem. Zarówno mama jak i pozostali pasażerowie nie kryli podziwy i wzruszenia. Maluch czuł się bardzo bezpiecznie w ramionach stewarda i niemal natychmiast przestał płakać. 

Wzruszające nagranie szybko obiegło sieć. Mama dziecka pragnęła odnaleźć pracownika, by móc mu podziękować raz jeszcze. Wideo zyskało na popularności i stało się viralem, który dotarł do dużej ilości użytkowników Instagrama. Nagranie zostało udostępnione na profilu @jeevan_jwa. W komentarzach znaleźć można wiele ciepłych słow, podziękowania oraz zaskoczenie tak miłą obsługą podczas lotu samolotem. Wielu użytkowników nich twierdz jednak, że taka postawa to raczej rzadkość oraz kwestia indywidualnego podejścia personelu do podróżujących. Steward chwalony za kołysanie dziecka podczas lotu został okrzyknięty "prawdziwym aniołem".

Steward chwalony za kołysanie dziecka podczas lotuSteward chwalony za kołysanie dziecka podczas lotu Screenshot - Instagram @jeevan_jwa

Steward chwalony za kołysanie dziecka podczas lotuSteward chwalony za kołysanie dziecka podczas lotu Screenshot - Instagram @jeevan_jwa

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Praca na pokładzie samolotu to niekończące się wyzwania

Zarówno stewardesy jak i stewardzi mają przed sobą cały wachlarz wyzwań. Praca ta nie jest z pewnością dla każdego. Poza wzorowym zdrowiem i prezencją ważne są także cechy charakteru, które niejednokrotnie przydają się podczas zróżnicowanych lotów. Wysoka kultura osobista, wyrozumiałość, umiejętność pracy z klientem wymagającym czy cierpliwość to zaledwie kilka z nich. 

Na szczególne uznanie zasługują pracownicy, którzy tak jak Neil Malkam ratują atmosferę na pokładzie samolotu. Płacz dziecka nie jest szczególnym "umilaczem" lotu. Niestety, nie wszyscy pasażerowie są wyrozumiali dla najmłodszych i rodziców, co czasami generuje konflikty i awantury. Pomoc personelu w takie sytuacji jest na wagę złota. Często ingerencja osoby obcej wpływa kojąco na dziecko, zaciekawienie rozmową, pokazanie pokładu, odwrócenie uwagi od strachu, czy złych emocji nie rzadko skutkuje śmiechem i zażegnaniem płaczu. 

Więcej o: