Co robić w Łodzi w weekend? Może... wyjść na wieczorny spacer? Startuje Light Move Festival 2022

Wielkimi krokami zbliża się 12. edycja kultowego już w Łodzi Light Move Festival. Sztuka światła po raz kolejny odmieni ulice miasta w widowiskowe obrazy i instalację. Program imprezy jest bogaty w różnorodne atrakcje. Warto zatem wcześniej zaplanować czas i przyjrzeć się najciekawszym punktom wydarzenia.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Light Move Festival to Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła, organizowany w Łodzi. Przez trzy dni podziwiać będzie można monumentalne instalacje, widowiskowe mappingi czy świetliste dmuchawce. Mapa atrakcji jest bardzo obszerna - liczne koncerty, segment ART, spektakularna oprawa i spotkania z mówcami i specjalistami to główne wydarzenia, które warto zobaczyć. 

12. edycja Light Move Festival w Łodzi

23 września rusza kolejna edycja Light Move Festival w Łodzi. Przez cały weekend mieszkańcy miasta, ale i licznie przybywający turyści będą mogli podziwiać widowiskowe mappingi, projekcje i niezwykłe instalacje, ale także skorzystać z bezpłatnych koncertów oraz warsztatów. 

Atrakcją festiwalu jest oświetlenie ulic Łodzi niesamowitymi obrazami, kolorami i instalacjami. Podczas wydarzenia teren wyłączony będzie z ruchu, aby odwiedzający mogli swobodnie się poruszać. Piękno łódzkiej architektury zostanie podkreślone i wydobyte przez wielobarwne iluminacje na ul. Piotrkowskiej, placu Dąbrowskiego oraz w EC1. Oświetlony zostanie także park Moniuszki i Sienkiewicza. Nie zabraknie także ciekawych wizualizacji na ścianach kamienic przy ul. Piotrkowskiej 147 i 149. Na budynkach pojawią się także projekcje inspirowane przyrodą, sztuką oraz popkulturą. 

Zobacz wideo Naturalne fluorescencyjne farbki do twarzy. Zrób je sama

Najciekawsze atrakcje łódzkiego Light Move Festival

Program łódzkiego Light Move Festival obejmuje trzy dni - od piątku 23 do niedzieli 25 września podziwiać będzie można prace znanych twórców, jednak nie zabraknie także artystycznych debiutów. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest: PRZEBUDZENIE. Uczestnicy festiwalu zobaczą m.in. urokliwe flamingi wyrastające na Rynku Manufaktury, w EC1 stanie 65-metrowa instalacja świetlna złożona z sylwetek balerin, z kolei między numerami 116 a 142 nad głowami spacerujących będą unosić się gigantyczne i malownicze nasiona dmuchawców. 

Pojawią się także unoszące się świetlne chmury przy ulicy Szwaczek, aranżacja świetlna, której towarzyszyć będzie muzyka w Parku Sienkiewicza czy instalacja nawiązująca do wschodu słońca. Nie zabraknie także oprawy muzycznej. Lista koncertów i artystów podczas 12. edycji prezentuje się następująco: The Bullseyes i Heima oraz REBEL BABEL pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego z Piotrem Roguckim, Magdaleną Kumorek, Anią Karwan i KIWI. W EC1 królować będzie klubowe Sonic Trip. Muzyczne atrakcje czekają także na spacerujących wieczorem ul. Piotrkowską.

Więcej o: