W Polsce powstała pierwsza na świecie zjeżdżalnia... przecząca prawom grawitacji. Wow!

Miłośnicy basenów i wodnych atrakcji znajdą tam wiele ciekawych atrakcji. Jedną z nich jest pierwsza na świecie zjeżdżalnia przecząca prawom grawitacji. Mowa tu o aqua spinner w aquaparku w Redzie. Kręta konstrukcja to drugi tego typu projekt na świecie. Adrenalina i niezapomniane wrażenia są gwarantowane!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nie tylko Suntago - w tym parku wodnym znajdziemy drugą na świecie tego typu zjeżdżalnię. Atrakcja przeczy zasadom grawitacji i dostarcza niezapomnianych wrażeń i adrenaliny. Znajdziemy ją w aquaparku w Redzie w województwie pomorskim

Jedyna w Europie zjeżdżalnia obrotowa - zapomnij o grawitacji

Zjeżdżalnia wodna, gdzie można zapomnieć o grawitacji, czyli Aqua Spiner w Redzie. Atrakcja polega na wahadłowym pokonywaniu krętych korytarzy i przyśpieszeniu na specjalnym pontonie do 40 km/H. Zjazd wodnym diabelskim młynem trwa zaledwie 90 sekund, jednak ze względu na dynamizm ma się wrażenie, że zajmuje to dwa razy dłużej. Emocjonująca przejażdżka odbywa się na czteroosobowych pontonach, które trafiają do zjeżdżalni za pomocą specjalnego pasa transmisyjnego. Zjeżdżalnia liczy 160 metrów długości, a jej średnica wynosi aż 2,7 m. Wśród atrakcji w Redzie nie sposób pominąć Shark Slide. 60-metrowy, niezwykle emocjonujący zjazd przez tunel gdzie pływają prawdziwe rekiny, brzmi niesamowicie. To jedyna tego typu miejsce w Polsce. 

Zobacz wideo Basen "tylko dla orłów". Całkowicie przeszklony i wystaje 150 metrów nad ruchliwą ulicą

Aquapark w Redzie gwarantuje morze atrakcji i zabawy

Parki wodne, termy, zjeżdżalnie i aquaparki to lubiane miejsca wypoczynku całych rodzin. To miejsca, gdzie możemy zarówno odpocząć, jak i zabawić się dzięki szerokiej ofercie i oryginalnym atrakcjom. Ogromną popularnością cieszy się Suntago - największy w Europie zadaszony park wodny ma wiele do zaoferowania. Duża liczba atrakcji dla dzieci i dorosłych, duży wybór zjeżdżalni oraz kilka tematycznych saun i pokojów z zabiegami przyciąga tłumy turystów z całego kraju. Jak się jednak okazuje, z miejscem może konkurować aquapark w Redzie. 

Aquapark w Redzie to miejsce, w którym nuda nie istnieje. Obiekt w ofercie ma szeroką gamę zróżnicowanych atrakcji. Wiele miejsc jest przeznaczonych dla dzieci np. Pirat Bay, czyli basen dla najmłodszych z okrętem wyposażonym w siedem zjeżdżalni. W strefie relaksu znajdziemy natomiast m.in. Saunę Solną, Leśną, Śródziemnomorską czy Bałtycką. Z kolei o zabawę zadba Water Slides, Shark Slide lub basen ze sztucznymi falami.

Prawdziwą wisienką na torcie jest Aqua Spiner, czyli zjeżdżalnia, która zaprzecza grawitacji. To prawdziwy unikat na mapie Europy, pierwsza tego typu atrakcja pojawiła się w Chinach

Więcej o: