Czeka cię lot samolotem? Pierwszeństwo wejścia na pokład oddaj komuś innemu. Dlaczego? Wyjaśniamy

Wiele osób lecąc samolotem stara się stanąć na początku kolejki, aby jak najszybciej wejść na pokład. To błąd. Dlaczego? Są trzy powody, dla których warto poczekać i zająć swoje miejsce później.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Wydawałoby się, że w jak najszybszym zajęciu swojego miejsca w środkach transportu nie ma niczego złego. Nikt nie lubi czekać. Ale w przypadku wchodzenia do samolotu kolejność ma znaczenie. Szczególnie że miejsce na pokładzie jest przypisane do pasażera i nikt inny nie może go zająć. Dlaczego nie powinno się wchodzić do samolotu na początku? Są przynajmniej trzy powody, choć jak w każdej regule, tu też jest jeden wyjątek.

Nie stawaj na początku kolejki na pokład. Są ku temu trzy powody 

Dlaczego odradza się wchodzenie do samolotu jako jedna z pierwszych osób? Są trzy powody, aby poczekać nieco dłużej:

  • Unikniesz tłumów zarówno w przejściu, jak i rękawie do samolotu,
  • Krótszy czas przebywania w samolocie - jest to ważne zwłaszcza tuż przed lotem, gdy powietrze na pokładzie jest nieunormowane i ciężej się nim oddycha,
  • Wygodniej się siedzi w poczekalni niż stoi w kolejce. 

Warto pamiętać, że miejsca w samolocie są wykupione przez konkretnych pasażerów, więc nikt nie zajmie czyjegoś siedzenia. 

Zajmij początek kolejki do wejścia na pokład, jeśli spełniasz ten warunek

Od każdej reguły jest wyjątek, nie inaczej jest w przypadku kolejności wchodzenia na pokład samolotu. Jest jeden powód, dla którego powinno się wejść na pokład na początku - to duży bagaż podręczny. W takim przypadku bycie jednym z pierwszych pasażerów jest usprawiedliwione - w ten sposób ma się zapewnione wystarczająco miejsca na bagaż.

Więcej o: