Wakacje dla seniorów po sezonie letnim - gdzie jechać? Trzy propozycje na jesienny wypad w Polsce

Jesień to idealny moment na wyjazd dla osób po 60. roku życia. Upały i tłumy turystów w szczycie sezonu letniego zdecydowanie nie sprzyjają komfortowemu wypoczynkowi. Warto więc odkrywać uroki kraju w nieco późniejszych terminach. Gdzie na wakacje dla seniora? Podpowiadamy.

W Polsce znajdziemy wiele miejsc, które pozwalają łączyć dbanie o zdrowie z innymi aktywnościami. Wielu seniorów decyduje się na pobyt w uzdrowiskach, inni stawiają na bardziej turystyczne miejscowości. Cenią sobie m.in. długie spacery brzegiem nadbałtyckich plaż czy aktywny wypoczynek wśród polskich gór. Gdzie warto wybrać się jesienią? Oto trzy miasta, które idealnie sprawdzą się na urlop dla seniorów. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Wakacje dla seniorów po sezonie letnim. Solne uzdrowisko w Inowrocławiu

Inowrocław to idealny kierunek na jesienny wyjazd. Uzdrowisko jest znane przede wszystkim z leczniczego wykorzystywania solanek i borowin. Kuracjusze znajdą tu tężnie solankowe o długości 300 metrów usytuowane wśród ponad stuletniego Parku Solankowego. Warto wybrać się na spacer alejkami, gdzie można podziwiać wyjątkowe rzeźby. Najpopularniejszą i najbardziej charakterystyczną jest pokaźnych rozmiarów paw, który jest również zegarem słonecznym. 

Polacy znaleźli sposoby, by oszczędzać na wakacjach. Wakacje 2022: Jeden gofr na wszystkich i obierki od ziemniaków w śmietniku

Tutejsze tężnie solankowe zachwycają już od 2001 roku. Co istotne, przebywanie w pobliżu jest wskazane m.in. dla osób chorych na nadciśnienie tętnicze. Zawarte w powietrzu aerozole pomagają w leczeniu alergii czy schorzeń górnych dróg oddechowych. Dodatkowo na szczycie tężni zlokalizowany jest taras widokowy, z którego rozpościera się widok na panoramę Inowrocławia oraz parku.  

Jesienne wakacje dla seniorów - Limanowa

Limanowa to malownicze miasto zlokalizowane w południowej Polsce. Wypad w te rejony będzie świetnym rozwiązaniem przede wszystkim dla miłośników aktywnego wypoczynku. Na miejscu można znaleźć liczne trasy rowerowe czy szlaki turystyczne. Nudzić nie będą się tutaj także fani historii. W Limanowej znajdziemy m.in. cmentarz z I wojny światowej, cmentarz żołnierzy radzieckich z II wojny światowej i secesyjną Bazylikę Matki Boskiej Bolesnej. 

Wybierając się tutaj, można przy okazji odwiedzić okoliczne miasta. W pobliżu znajduje się m.in. Kraków, Wieliczka, Zakopane czy Krynica. 

Ugryzienia pluskiew Po nocy w hotelu masz takie ślady na ciele? Szybko uciekaj z

Kazimierz Dolny - przejazd bryczką czy rejs po Wiśle

Kazimierz Dolny to miejsce, w którym nie ma miejsca na nudę. Znajdziemy tu liczne trasy spacerowe, urokliwe kamieniczki, renesansowy rynek i liczne zabytki. Warto zobaczyć tu m.in. popularny Cmentarz Żydowski, zespół zamkowy czy Górę Trzech Krzyży. Niezapomnianą atrakcją będzie bez wątpienia rejs promem po Wiśle czy przejażdżka bryczką. 

Kierunek ten będzie idealny również dla osób szukających odpoczynku. Zrelaksować można się w licznych kawiarniach oraz restauracjach z widokiem na rynek. Pozycją obowiązkową podczas pobytu w Kazimierzu Dolnym jest posmakowanie kazimierskiego koguta, czyli przysmaku z ciasta przypominającego w smaku chałkę. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: