Jak poprawnie załatwić potrzebę w lesie? To nie takie oczywiste. Pojawiła się oficjalna instrukcja

Czy wiesz jak poprawnie załatwić potrzebę w lesie? Wbrew pozorom to nie tylko pójście na stronę. Nadleśnictwo Łupawa stworzyło oficjalną instrukcję.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Stadion zamieniony w las. Ma być dziełem i ostrzeżeniem

Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż załatwienie potrzeby w lesie. Nic bardziej mylnego - tutaj też są pewne reguły, których przestrzeganie pozwala utrzymać las w czystości. Nadleśnictwo Łupawa przygotowało specjalne tablice z oficjalną instrukcją. Zdjęcia plansz ze wskazówkami zostały opublikowane w internecie, gdzie szybko stały się hitem.

Jak poprawnie załatwić potrzebę w lesie? Pomoże instrukcja Nadleśnictwa Łupawy

Nadleśnictwo Łupawa znajduje się w powiecie słupskim w województwie pomorskim. W lesie pojawiły się tablice z instrukcją, jak właściwie załatwić potrzebę w dziczy.  Co trzeba zrobić? Udać się w głąb lasu, zerwać mech i rozgarnąć liście. Po zakończeniu trzeba zakryć miejsce (razem z papierem toaletowym) mchem i patykami. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni - las, żuki gnojarze oraz człowiek. 

Jak powiedział nadleśniczy Mieczysław Miloch w rozmowie z portalem ibytow.pl:

Ze względów logistycznych nie możemy postawić toalet w różnych miejscach lasu, dlatego próbujemy edukować społeczeństwo. Każdy lubi narzekać, że jest bałagan. Razem - z odrobiną humoru - możemy sprawić, że lasy będą czystsze.

Dodał też, że:

Jeśli poprzednik załatwi sprawę tak, jak powinien, to kolejna osoba nie spotka się z resztkami odchodów. Żuki, które funkcjonują w lesie sprawę rozłożą w ciągu tygodnia. Na ubitej ziemi proces ten potrwa znacznie dłużej - dodaje Nadleśniczy. 

Instrukcja załatwiania potrzeby fizjologicznej nie tylko w Łupawie. Są też w innych miejscach

Instrukcja załatwiania potrzeby w lesie zrobiona przez Nadleśnictwo Łupawa nie jest jedyną. Podobne tablice informacyjne pojawiły się też rok temu w Spychowie. Zaczęło się od zdjęć i opisów na Facebooku zrobionych podczas wycieczki z przedszkolakami. Potem powstały plansze.

Materiał powstał spontanicznie - w telefonie, podczas zajęć w terenie, po tym jak jedno dziecko miało kłopot z ww. tematem. Zrobiliśmy więc praktyczne zajęcia i postanowiliśmy podzielić się wiedzą ze wszystkimi!

Więcej o: