Pasażerów na lotnisku czekała przykra niespodzianka. Linia lotnicza zgubiła wszystkie bagaże

Linia lotnicza się nie popisała. Samolot wylądował w Hiszpanii bez ani jednego bagażu. Pasażerowie zostali pozbawieni swoich rzeczy.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Liniom lotniczym zdarza się czasem zgubić bagaże. Ale zwykle to kilka walizek, a nie wszystkie. Jak podaje brytyjski dziennik „Independent", linia lotnicza Iberia Express zabrała pasażerów z Manchesteru do Madrytu bez żadnych bagaży. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 11 września 2022 roku, podczas lotu numer IB3693. 

Linia lotnicza zgubiła wszystkie walizki. Pasażerom zostały tylko bagaże podręczne 

Pasażerowie samolotu byli niemile zaskoczeni, gdy po wylądowaniu poinformowano ich o braku bagaży, które wciąż znajdowały się w Wielkiej Brytanii. Linia lotnicza obwinia o zaistniałą sytuację agenta handlingowego, firmę Menzies. Przewoźnik obiecał zwrócić wszystkie bagaże oraz ewentualne koszty w ciągu kilku dni, ale na razie nic nie wiadomo na ten temat.

Linia lotnicza zgubiła wszystkie bagaże. "To był chaos"

Jeden z pasażerów na Twitterze zwrócił uwagę, że obrzydliwa sytuacja jest tym gorsza, że poprzedziło ją trzygodzinne opóźnienie samego lotu. Inny pasażer, Javi Roca z Yorkshire leciał z żoną  Ellen, która opisała zdarzenie następująco:

Żadnego bagażu nie było w samolocie. Czekaliśmy przy taśmie bagażowej, ale inny pasażer powiedział, że się nie doczekamy. Wszyscy poszliśmy do punktu obsługi klienta. Było dużo osób starszych, ludzi na wózkach inwalidzkich oraz dzieci. To był chaos.

Kobieta dodała, również, że:

Za każdym razem, gdy dzwonimy nie mają żadnych informacji. Niczego nam nie powiedzieli, tylko powtarzają, że szukają bagaży. Twierdzą, że walizki nie zostały zarejestrowane przez bagażowych.
Więcej o: