Nie uwierzysz, gdzie zrobiono to zdjęcie. Zima uderzyła już nie tylko w Tatrach

W Polsce jesień w pełni, a w górach już zaczęła się zima. Najwyższy szczyt Karkonoszy (i Sudetów) właśnie pokrył się warstwą białego puchu. Pracownicy Karkonoskiego Parku Narodowego (KPN) opublikowali zdjęcie.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Ekspert o znaczeniu tegorocznej zimy i zmianach klimatu

W niedzielę na Twitterze pojawiło się na profilu Karkonoskiego Parku Narodowego zdjęcie pierwszego w tym roku śniegu na Śnieżce. Jak podaje reporter RMF FM, Paweł Pyclik, szczyt pokryła centymetrowa warstwa białego puchu. Co ciekawe, tak szybkie pojawienie się śniegu nie jest w Karkonoszach wyjątkowym wydarzeniem.

Śnieżka (zdjęcie ilustracyjne)W Karkonoszach spadł pierwszy śnieg w tym roku. W Tatrach trudne warunki

Na Śnieżce pojawił się pierwszy śnieg. To nie pierwszy raz, gdy we wrześniu jest biały puch

Jak podkreślają pracownicy KPN, śnieg w Karkonoszach we wrześniu to nic nadzwyczajnego:

Pierwszy śnieg we wrześniu nie jest na Śnieżce niczym nadzwyczajnym i zdarza się niemal każdego roku. Trwała pokrywa śniegu w ostatnich latach pojawia się jednak najczęściej dopiero w okresie świąteczno-noworocznym, albo wręcz w pierwszych dniach stycznia.

Na dowód wrzucili zdjęcie z 2016 roku, które przedstawia ośnieżony budynek obserwatorium astronomicznego. Ale we wrześniu śnieg spadł nie tylko w Karkonoszach.

Pierwszy śnieg spadł nie tylko w Karkonoszach. Biały puch pokrył również Tatry

Zima wcześnie zaczęła się również w Tatrach, a ściślej rzecz biorąc, na Łomnicy. Śnieg spadł na drugi co do wysokości szczyt Tatr zaledwie kilka dni wcześniej niż na Śnieżkę. Zdjęcia można obejrzeć na Facebooku "Aktualna sytuacja w Tatrach". Są też dostępne informacje o aktualnej pogodzie w najwyższych górach w Polsce, która aktualnie jest naprawdę kiepska i odradza się wyprawy w góry - jest wietrznie i ślisko. Dla bezpieczeństwa zaleca się jedynie wędrówki po górskich dolinach.

Śnieg w Tatrach - na szczytach pojawił się pierwszy biały puch.Śnieg w Tatrach. Na szczytach pojawił się pierwszy biały puch

Więcej o: